Očekávané události neděle 16. září 2018

16. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Na neděli připadá Den církevního školství. Chce připomenout oblasti služby společnosti v bezmála stovce škol a školských zařízení, zřizovaných římskokatolickou církví.

V Praze začíná kampaň Evropský týden mobility. Potrvá do 22. září, kdy vyvrcholí Evropským dnem bez aut.

Probíhá 11. ročník celorepublikové ekumenické akce Do kostela na kole. Cílem je propagovat dopravu, která je šetrná k životnímu prostředí.

Benefiční koncert zazní v kostele sv. Jakuba Staršího v Boskovicích. Výtěžek podpoří výstavbu památníku kardinála Tomáše Špidlíka u příležitosti jeho nedožitých 100. narozenin. Ten má stát v blízkosti jeho rodného domu.

Novou kapli Panny Marie karmelské v obci Sázava na Žďársku požehná královéhradecký biskup Jan Vokál. Kaple má podobu biblické archy, jejíž dominantu tvoří 15 metrů vysoký kovový kříž.

Oblastní charita Žďár nad Sázavou slaví 25 let. Za čtvrtstoletí svého fungování poděkuje také narozeninovým varhanním koncertem. Přijít si ho poslechnout můžete do kostela svatého Prokopa. Tam vás od 16.00 čeká zpěv Vladimíra Jindry a varhanní hudba Ondřeje Horňase.

V Poličce na Svitavsku bude v 16.00 zahájena výstava ke stému výročí vzniku skautingu v Poličce. Návštěvníci si budou moci prohlédnout kroniky, vlajky, skautské kroje, potřeby spojené s životem v přírodě a především desítky fotografií ze stanových táborů a výprav. V městském muzeu bude k vidění do 4. listopadu.

Od kostela Povýšení svatého kříže v Brně-Slatině vyjde ve 13.00 krojovaný průvod jako součást tradičních slatinských hodů. Bude zakončen na Přemyslově náměstí, kde proběhne i odpolední zábava. Slatina patří k řadě městských částí Brna s dosud živým folkorem.

V pražské botanické zahradě končí dvoudenní vinobraní sv. Kláry, na kterém se představí produkce místního i dalších vinařství z Čech a Moravy.