Očekávané události čtvrtku 8. února 2018

Očekávané události čtvrtku 8. února 2018
8. února 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

V Bruselu pokračuje proces se Salahem Abdeslamem, přímým účastníkem teroristických útoků v Paříži z roku 2015. Prokuratura pro něj navrhuje trest odnětí svobody na 20 let.

Zástupci EU a Británie budou jednat o nedořešených bodech brexitu, situaci na irské hranici a podobě přechodného období.

Severní Korea plánuje uspořádat vpředvečer zahájení zimních olympijských her velkou vojenskou přehlídku, která má být demonstrací moci severokorejské armády.

Nizozemský parlament projednává zrušení zákona o urážce královského majestátu, který platí od roku 1830. Odpůrci zákona poukazují na jeho rozpor se svobodou projevu.

Prezident Miloš Zeman pozval na večeři premiéra Andreje Babiše. Na zámku v Lánech se setkají v 18.00.

Občané Brna jsou zváni na debatu s městským architektem, prosazujícím přesun hlavního vlakového nádraží k řece. Setkání začne v kinosále Základní školy Svážná v Novém Lískovci od 18.00.

Průmyslová zóna společnosti Nuvia v Třebíči představí unikátní monitorovací systém, který dokáže pomocí dronu přesně určit zdroj možného radioaktivního záření.

Univerzita obrany v Brně pořádá pro zájemce o studium Den otevřených dveří. Nabídku studijních programů a oborů představí Fakulta vojenského leadershipu a Fakulta vojenských technologií.

Krajský soud v Brně bude pokračovat v projednávání případu bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Státní zástupce jej viní z podvodu. Čechmánek podle obžaloby uzavíral smlouvy a dohody, přestože věděl, že své závazky nebude schopen plnit. Vypovídat by měli přijít i bývalí hokejisté Petr Čajánek a Miroslav Blaťák.

Římskokatolická farnost v Praze Stodůlkách pořádá od 19.00 Literární večer u svařáku. Měli bychom spoléhat na sílu modlitby, případně v našich krajích také na sociální stát, anebo na sobě pracovat a s Boží pomocí si splnit své sny? Tuto i další otázky prodiskutujete s Petrem Vobořilem z nakladatelství Návrat domů, na faře ulice Kovářova 22, Praha 5.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony