Očekávané události čtvrtku 30. prosince 2021

Očekávané události čtvrtku 30. prosince 2021
30. prosince 2021 Události Autor: Anna Janošková

V poslední čtvrtek roku 2021 Vám přinášíme výběr z očekávaných událostí:

Kvůli pandemii se nekoná obvyklé mezinárodní setkání pořádané v závěru roku komunitou Taizé v některé z evropských metropolí. Plánovaný program v italském Turíně se uskuteční v červenci. Pro tyto dny připravili bratři z Taizé alespoň online spojení. Dnes půjde kromě polední a večerní modlitby z Turína také o workshopy zaměřené na solidaritu s migranty a na společný závazek péče o životní prostředí.

Americký prezident Joe Biden se dnes večer telefonicky spojí s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Rozhovor se zaměří na řadu témat, včetně nadcházejících diplomatických jednání.

Česko-rakouské vztahy, situace v EU či migrace budou témata, o nichž dnes v Praze bude jednat ministr zahraniční Jan Lipavský se svým rakouským protějškem, lidovcem Alexanderem Schallenbergem. 

V domově klidného stáří ve Žďáru nad Sázavou začne fungovat odlehčovací služba. Tři lůžka mohou na přechodnou dobu využít rodiny, které pečují o své blízké doma.

V kostele Panny Marie Královny míru v Praze-Lhotce se od 11 hodin uskuteční poslední rozloučení s malířkou Bedřiškou Znojemskou, která zemřela ve věku 93 let.

V pražském Ruldofinu mají lidé dnes možnost navštívit koncert souboru Collegium 1704 s názvem Královský ohňostroj.

V Ostravě- Plesné se koná vánoční koncert souboru Collegium Classic a sopranistky Barbory Čechové. Začíná v 17 hodin.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony