Očekávané události čtvrtku 3. srpna

3. srpna 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Přinášíme přehled událostí očekávaných ve čtvrtek 3. srpna 2017.

V chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice v Praze se v 11 hodin rozloučí se zemřelým ruským sólistou Opery Národního divadla Sergejem Ljadovem. Poslední rozloučení s účastnicí protikomunistického odboje a odporu 1948-1989 Irenou Šimonovou proběhne od 13.15 v krematoriu Motol.

Bankovní rada České národní banky bude jednat o nastavení měnové politiky a zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

Bývalý polský premiér, předseda Evropské rady Donald Tusk, je předvolán na prokuraturu, aby vypovídal ohledně letecké katastrofy u Smolenska, kde v dubnu 2010 zahynul tehdejší prezident Lech Kaczyński a 95 dalších lidí.

Na pražském náměstí Václava Havla dnes budou rozdávat léčivé rostliny z botanické instalace Victoria pragensis. Dobrovolný příspěvek půjde na dobročinné účely.

V Prištině se očekává zasedání kosovského parlamentu po červnových volbách. Rozložení sil je nejasné a nebude-li předsedou zákonodárného sboru zvolen kandidát vítězné strany, zemi hrozí další předčasné volby.

Společnost Krajská zdravotní představí rekonstruované prostory stacionáře pro ambulantní podání chemoterapie na Onkologickém oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

V Atriu na Žižkově začne v 19 hodin vernisáž fotografií Olga Havlová a Výbor dobré vůle, která potrvá do 22. srpna. Následovat bude koncert skupiny Plastic People of the Universe. Výstava Nebeklíče od Landfrasů - knižní bestsellery 19. století, připravená k výročí 220 let Landfrasovy tiskárny otevírá dnes v 16 hodin v Muzeu Jindřichohradecka v Jindřichově Hradci. Vidět ji můžete do 31. října.

Na Zlínsku by měla začít výstavba elektrických ohradníků, které mají zabránit šíření afrického moru prasat mimo ohnisko nákazy.

V zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou začíná 17. ročník hudebního festivalu Sázavafest. Potrvá do 5. srpna. V dnešním programu vystoupí Mandrage, Lenny, Václav Neckář, Jana Koubková, Thom Artway a další. V Uherském Hradišti pokračuje Letní filmová škola. V 11:00 bude ve Slováckém divadle projekce krátkých oscarových filmů. 13:30 se v Respekt stanu uskuteční debata o české filmové kritice.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony