Očekávané události čtvrtku 19. září 2013

19. září 2013 Události Autor: Vojtěch Jurásek

Návštěva prezidenta Miloše Zemana v Bruselu, soud s bývalými prominenty režimu v Libyi, anebo cyklistický happening v Brně - to je pouze výběr z očekávaných událostí třetího zářijového čtvrtku.

Ze světa:

Prezident Miloš Zeman zakončí svou dvoudenní návštěvu Bruselu. Po poledni se setká s předsedou Evropské rady Hermanem van Rompuyem a v 15 hodin pak bude jednat s generálním tajemníkem NATO Andersem Rasmussenem.

V Libyi dnes začne soud s 28 osobami obviněnými ze zločinů proti lidskosti spáchaných za vlády libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a během občanské války z roku 2011.

Na Korejském poloostrově by měly být obnoveny schůzky rodin rozdělených občanskou válkou v padesátých letech. Přerušeny byly letos v zimě kvůli vyhrocené situaci způsobené jadernými testy Severní Koreje.

Z domova:

Kardinál Dominik Duka bude dnes od 15 hodin sloužit v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově mši svatou u příležitosti 20. výročí založení nadace Dobré dílo sester svatého Karla Boromejského.

Výslechy soudních znalců dnes v Novém Jičíně pokračuje proces v případu tragického železničního neštěstí ve Studénce z roku 2008.

V blízkosti hlavního vchodu do nemocnice v České Lípě začne v poledne fungovat nový babybox.

V Uherském Hradišti se uskuteční komentovaná prohlídka s názvem Ve stopách Konstantina a Metoděje. Prohlídka začíná v 17 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti a je zdarma.

Veletrh sociálních služeb určený zejména pro rodiny s dětmi, osoby se zdravotním postižením nebo seniory pořádá dnes městská část Praha 12 na Sofijském náměstí v bývalém obchodním centru Prior.

V Brně se od 18 hodin večer uskuteční veřejná cyklojízda NAKOLEON a 1000 jeho věrných, která má podporovat jízdu na kolech ve městech. Cyklisté projedou centrem moravské metropole a svoji jízdu zakončí na afterparty v Denisových sadech.

Ze sportu:

V německém Freiburgu se v prvním duelu základních skupin Evropské ligy utká český zástupce Slovan Liberec s domácím celkem.

Ve Vyškově začíná takzvaná Lormolympiáda, na které změří síly hluchoslepí sportovci. Soutěžní klání handicapovaných potrvá do 22. září.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony