Očekávané události čtvrtku 11. července

Očekávané události čtvrtku 11. července
11. července 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Nabízíme výběr událostí, které se odehrají ve čtvrek 11. července 2019.

Ministr zdravotnictví a zástupci České biskupské konference a Ekumenické rady církví dnes podepíší trojstrannou dohodu o duchovní péči ve zdravotnictví.

Na brněnském výstavišti dnes začíná přednášková část Katolické charismatické konference. Příspěvky během celého dne se budou věnovat hlavnímu mottu letošního ročníku, kterými jsou Ježíšova slova Zůstaňte v mé lásce.

Prezident Miloš Zeman dnes přijme premiéra Andreje Babiše. I když oficiálně nejsou zveřejněna témata, která se budou projednávat, předpokládá se, že na programu bude diskuze o odvolání ministra kultury Antonína Staňka.

Ve Vatikáně budou otevřeny dvě hrobky na malém hřbitově nedaleko baziliky svatého Petra, aby se prověřilo, zda ostatky v hrobech neobsahují DNA 36 let zmizelé dívky.

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se spolu se zástupci Arcidiecézní charity Olomouc vydají na Ukrajinu. Společně se zúčastní národní pouti a zavítají na místa, kde charita řadu let funguje.

Miloš Zeman jmenuje rektorem Masarykovy univerzity Martina Bareše.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček na dva dny navštíví Gruzii, kde bude jednat s vrcholnými gruzínskými představiteli o posílení vzájemných vztahů.

Koncert s názvem Jubilate Deo  v kostele svatého Šimona a Judy v Praze zahájí Letní slavnosti staré hudby.

Hudební festival Znojmo začne slavnostním koncertem věnovaným připomínce pádu železné opony. Vystoupí houslista Pavel Šporcl, koncert odehraje v prostorách znojemského probošství svatého Hypolita.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony