Očekávané události čtvrtka 19. listopadu 2020

Očekávané události čtvrtka 12. listopadu 2020
19. listopadu 2020 Události Autor: Anna Janošková

Z očekávaných událostí čtvrtka 19. listopadu 2020 nabízíme následující:

Zástupci české katolické církve představí v zahradě areálu nemocnice sv. Alžběty v Praze na Slupi a on-line přes platformu MS Teams veřejnosti souhrnné informace o hospodaření katolické církve, letos zaměřené zejména na stav církevního zdravotnictví.

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové pořádá on-line besedu s Mons. Pavlem Rouskem na téma "Jak budovat společenství v této době". Akce se uskuteční od 14:00.

Začíná program nazvaný Františkova ekonomie, zaměřený na změnu současných ekonomických paradigmat podle zásad "snoubence paní Chudoby". Lze ho sledovat on-line ode dneška do soboty 21. listopadu mezi 14-18 hod na internetové adrese www.francescoeconomy.org.

Poslanci dnes budou schvalovat vládní daňový balíček, zrušení superhrubé mzdy a návrh zákona o evidenci skutečných majitelů.

Senátoři se budou věnovat novelám o paušální dani pro živnostníky a zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí. Senátor David Smoljak chce otevřít téma odvolání dozorčí komise České televize.

Uhelná komise shrne pohled na konec uhlí v Česku z hlediska klimatologie, sociálních dopadů a ekonomických příležitostí.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo je na návštěvě v Izraeli. Chystá se na cestu do izraelské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Velvyslankyně a velvyslanci arabských zemí zahájí četbou prózy o hvězdách, vesmíru a astronomii 12. ročník festivalu kultur blízkého východu Nad Prahou půlměsíc. Potrvá do 25. listopadu.

Člověk v tísni pod projektem Jeden svět na školách pořádá on-line debatu s disidentem a aktivistou za lidská práva Janem Rumlem o nezávislých a zahraničních médiích versus režimních komunistických médiích.

NyníPozvánky a písničky
Píseň: Dědicům Palachovým/Milion ślepych oczu (1982); Interpret: Kryl Karel; Album: Kryl Karel: Solidarita – Mnichov 1982 (CD 2)
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:30Vonička pro milovníky...
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony