Očekávané události čtvrtka 13. července

13. července 2017 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Přinášíme výběr událostí očekávaných ve čtvrtek 13. července 2017.

Spolupráci města Třeboň a Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity stvrdí podpis starostky města a rektora školy. Záměrem spolupráce je postavit v Třeboni komplex bydlení pro seniory.

Výstava velkoformátových fotografií osobností nazvaná „Národ o sobě k psaní vzpomínek“ začne na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Expozici pořádá Nadace Charty 77 v rámci projektu Národní kronika.

Evropská komise zveřejní pravidelný přehled prohřešků zemí Evropské unie vůči unijní legislativě a nástin svého dalšího postupu v těchto věcech. 

Britská vláda by měla v rámci příprav na odchod z EU předložit parlamentu zákon, který přenese do britského právního řádu platné normy unie a zruší zákon z roku 1972, kterým se Británie stala členem jejího předchůdce. Zákon, jehož podoba vyvolává značné spory, se bude projednávat na podzim.

Začíná 24. ročník festivalu Folková růže 2017, na kterém zahrají Mošny, Stráníci, Jananas či Půljablkoň.

Koncert bratří Ebenů zahájí 18. ročník Festivalu Slunce Strážnice. Oba festivaly potrvají do soboty.

Nejhorší tramvajovou nehodu v Česku, při které zemřelo 30 lidí, připomenou pietním aktem v 11 hodin v Ústí nad Labem.

Vernisáž výběru z rané grafické tvorby Maxe Švabinského Nic mimo umění, která se koná při příležitosti stého výročí první samostatné prezentace grafického díla Švabinského, začne v Hořicích na Jičínsku v 17 hodin. Vernisáže se zúčastní rodina autora, výstava potrvá do 1. října.

Vandrovní knížky předají svým francouzským kolegům bednáři Plzeňského Prazdroje, kteří usilují o zapsání na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Bednáři z Francie, kteří budou v Plzni na stáži do zítřka, jim mají předat své zkušenosti.

V Pardubicích začíná 28. ročník mezinárodního festivalu šachu a her CZECH OPEN 2017, který potrvá do 30. července. Vedle šachových soutěží se bude hrát také bridž, dáma, scrabble, sudoku, piškvorky či početní hra abaku. Letos bude na špičkové úrovni turnaj v čínské deskové hře go, neboť se v Pardubicích uskuteční finále kvalifikace Evropské Go Federace o šestého profesionálního hráče Evropy.

Cyklistický závod Tour de France pokračuje 12. etapou.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony