Očekávané události 8. července 2022

Očekávané události 8. července 2022
8. července 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Přinášíme přehled očekávaných událostí na pátek 8. července 2022. 

Ministři západních zemí a Ruska se poprvé od invaze na Ukrajinu zúčastní společného mezinárodního fóra. Hlavní jednání jsou dnes, mají se zaměřit na téma dodávek potravin chudším státům. 

V pražském Rudolfinu se na večer chystá Slavnostní koncert orchestru PKF - Prague Philharmonia u příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Ve světové premiéře zazní skladba Tomáše Kača. 

Mezi tématy českého předsednictví je podpora dětí. Před rokem schválený unijní dokument Záruka pro děti má zajistit, aby nežily v chudobě a sociálním vyloučení. Konferenci o tom hostí od včerejška v Praze Kongresové centrum. Národní centrum pro rodinu a Rodinný svaz České republiky zastupují Marie Oujezdská a Ivana Horáková. 

Za účasti blízkého papežova spolupracovníka, kardinála Michaela Czernéhoa nového apoštolského nuncia v Česku, arcibiskupa Judeho Thaddeuse Okola, končí na Velehradě plenární zasedání biskupské konference. O výsledcích budeme informovat. 

V Brně na výstavišti pokračuje třetím dnem Katolická charismatická konference. Proglas dění sleduje. Přímý přenos bohoslužby laďte v 16.45 u nás nebo na televizi Noe.