Očekávané události 7. února 2019

7. února 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve čtvrtek 7. února 2019.

Premiéři České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska se dnes v Bratislavě sejdou s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Česko bude na jednání, které se uskuteční u příležitosti slovenského předsednictví ve skupině čtyř středoevropských zemí, zastupovat premiér Andrej Babiš.

V Bratislavě se koná i mezinárodní sympozium, které organizuje Konference biskupů Slovenska a má název Důstojnost lidské osobnosti v nemoci i stáří.   

Ukrajinský parlament bude hlasovat o návrzích prezidenta Petra Porošenka zakotvit v ústavě směřování země do Evropské unie a Severoatlantické aliance. 

V německé metropoli dnes večer odstartuje 69. ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Do 17. února, kdy se jeho brány uzavřou, nabídne divákům na 400 různých filmů. O hlavní cenu - Zlatého medvěda - se jich utká 17. Žádný český ale mezi nimi není.

Celostátní setkání ředitelů českých a moravských nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví se uskuteční v Praze. Věnovat se budou mimo jiné personální krizi, vývoji platového hodnocení či investicím do oprav nemocničních budov. Zúčastní se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

V Černínském paláci začíná dvoudenní konference Digitální Česko 2019. Bude se zabývat proměnou společnosti pod vlivem moderních technologií a možnostmi, které tato proměna přináší pro ekonomiku.

V Praze se také otevře výstava Uzamčený svět. Představuje výtvarné práce odsouzených, které vznikly pod odborným vedením zaměstnanců vězeňských služeb Česka, Německa a Polska.

„Camino na kolečkách, aneb na vozíku život nekončí“ je název putovní výstavy, která bude ke zhlédnutí v Loretě Rumburk. Vernisáž fotografií Petra Hirsche z cesty do Santiaga de Compostela, kterou podnikl Jan Dušek na invalidním vozíku, se uskuteční v 17 hodin v ambitu Lorety. Následovat bude beseda a ukázky z filmového dokumentu v Městské knihovně Rumburk.

 Večer pro manželské páry koncipovaný jako „Večer pro TEBE, pro MNE, pro NÁS“ se bude od 18 hodin konat v pražském Komunitním centru Matky Terezy v rámci „Národního týdne manželství“. 

Fotbalový trenér Karel Brückner v Olomouci převezme cenu Evropského hnutí fair play s podtitulem Spirit of Fair Play.

V Přerově dnes začíná Světový pohár jednotlivců v Kuželkách.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony