Očekávané události 7. října 2020

7. října 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí na středu 7. října 2020:

60 let od úmrtí básníka Jana Zahradníčka připomene mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru Brna, u jezuitů. Hlavním celebrantem bude ředitel Radia Proglas P. Martin Holík.

U příležitosti celotýdenní kampaně DOMA na podporu mobilních hospiců se koná Papučový den. Zájemci zveřejňují na sociálních sítích své fotografie v papučích s hashtagem #Papucovyden. 

Diecézní charita Brno pořádá tradičně benefici Koláč pro hospic. Na domácí hospicovou péči mohou přispět návštěvníci olomoucké prodejny Dobrodruhá v kampani Bochte pro hospic.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové proběhne slavnostní bohoslužba Veni Sancte s biskupem Janem Vokálem na zahájení nového akademického roku.

Růžencová slavnost s názvem Růženec od Matky se uskuteční v podvečer v brněnském kostele svatého Michala. Tam bude slavit mši svatou biskup Pavel Konzbul. 

Lidé nacházející se v karanténě kvůli onemocnění covid-19 mohou na speciálních stanovištích hlasovat z auta ve druhém kole senátních voleb.

3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy pořádá on-line konferenci zaměřenou na dosavadní zkušenosti s koronavirem. Zúčastní se i švédský epidemiolog Anders Tegnel.

Památník ticha otevírá na pražském nádraží Bubny novou venkovní expozici nazvanou Vrstvy paměti města – Pomíjivost.  

Příběhy dvanácti neslyšících lidí představí v Pardubicích fotografická výstava Tiché osudy.

Den sociálních služeb se koná ve Znojmě. Kromě akce Koláč pro hospic je na programu den otevřených dveří v Tyflocentru nebo v kontaktním centru společnosti Podané ruce.

V Bruselu pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu.

Královská švédská akademie věd oznámí letošního držitele Nobelovy ceny za chemii. 

Irsko zpřísňuje preventivní opatření kvůli šíření koronaviru. Mimo jiné zruší všechny veřejné akce konané ve vnitřních prostorách.

Naopak v novozélandském hlavním městě Aucklandu přestávají platit protikoronavirová opatření.

NyníPísničky pro hezké...
Píseň: Ninguém disse que era fácil (2022); Interpret: Maio Manuel; Album: Maio Manuel: Sem olhar ao tempo
16:00Za 5 pět
16:44Písně
16:55Hrajte, kapely!
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá
18:35Hudební zastavení