Očekávané události 7. července 2022

Očekávané události 7. července 2022
7. července 2022 Události Autor: Filip Breindl

Nabízíme výběr z událostí 188. den roku podle gregoriánského kalendáře.

Po Dnech lidí dobré vůle, cyrilometodějské pouti a Národním synodálním setkání dnes na Velehradě začíná zasedání České biskupské konference. První jednací den zakončí v poutní bazilice mše svatá, kterou bude od 18. hodiny sloužit biskup Martin David z Ostravy, homilii pronese královéhradecký pomocný biskup Josef Kajnek. 

Na brněnském Výstavišti začíná přednáškový program Katolické charismatické konference. Na téma Usmířeni v Kristu promluví Pavol Strežo, zazní také svědectví o usmíření. Proglas a televize Noe vysílají přímý přenos mše svaté, kterou bude sloužit pater Pavel Šenkyřík, nedávno ustanovený do farnosti při brněnské katedrále svatých Petra a Pavla.

Muslimští poutníci zahajují v Saúdské Arábii letošní hlavní pouť do Mekky. Potrvá do úterý.

Otevírají některé festivaly a přehlídky, například Festival pro židovskou čtvrť v jihomoravských Boskovicích nebo série koncertů Jihočeské filharmonie s jejími hosty pod názvem Emmy Destin Open. Úvodní vystoupení filharmoniků s kapelou No Name  se uskuteční v zahradě vyšebrodského kláštera. Dnes také začíná mezioborová konference k 20. výročí působení spolku Přátelé podlipnických kostelů.