Očekávané události 7. července 2020

Očekávané události 7. července 2020
7. července 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí pro úterý 7. července:

Začíná řádná červencová schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci by na ní měli projednat mimo jiné předlohu o prověřování zahraničních investic, vládní daňový baliček a novelu o evidenci skutečných majitelů.

Úřad práce zveřejní údaje o nezaměstnanosti za měsíc červen.

Na Velehradě končí dvoudenní setkání českých a moravských biskupů, kterého se zúčastnil i apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvoa představitelé řeholních řádů.

Pražské arcibiskupství zahajuje stěhování historických knih z tzv. Manderscheidské knihovny v Arcibiskupském paláci do Strahovského kláštera. Po přemístění bude přes deset tisíc knih zpřístupněno veřejnosti.

Slovenský biskup František Rábek povede v bratislavském chrámu svatého Šebestiána pohřeb slovenské herečky Evy Kristínové. Byla mimo jiné interpretkou Proglasu, tedy předzpěvu ke staroslověnskému překladu evangelií - báseň svatého Cyrila zazní i při dnešním obřadu.

V kostele svatého Jana v bavorském Řezně bude dnes vystavena rakev s Georgem Ratzingerem, nedávno zesnulým bratrem emeritního papeže Benedikta XVI.

Začíná hudební festival Jihlava 2020. Jeho zahájení se uskuteční ve skladatelově rodném domě v Kališti na Pelhřimovsku.

Návštěvníci zámku Lemberk se budou moci v rámci akce Léto na věži vydat na středověkou věž s vyhlídkou.

Ministři zahraničí zastupující země visegrádské čtyřky se v polských Wadovicích zúčastní slavnostního zahájení polského předsednictví tohoto uskupení. Polsko ho od České republiky převzalo na začátku července.na kou 

Vyjednavači Evropské unie a Velké Británie se dnes v Londýně sejdou k dalšímu kolu rozhovorů o brexitové dohodě.

A evropští ministři vnitra se sejdou na neformální videokonferenci. Diskutovat budou například o záchraných operacích na moři nebo o policejní spolupráci.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony