Očekávané události 7. 6. 2021

Očekávané události 7. 6. 2021
7. června 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí pondělí 7. června roku 2021:

Na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila přijela do Prahy představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská. Do čtvrtka má na programu setkání s představiteli země, včetně prezidenta Zemana a premiéra Andreje Babiše, nebo s rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou.

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen  se dnes ve Vatikánu setká s papežem Františkem a státním sekretářem, kardinálem Pietrem Parolinem. Podle prezidentova vyjádření budou hovořit o klimatické krizi a také současné pandemické situaci.

A v sídle České biskupské konference v Praze plzeňský biskup Tomáš Holub představí bilanci uplynulého roku v církevních školách.

Ministři zdravotnictví a školství Adam Vojtěch a Robert Plaga a hlavní hygienička Pavla Svrčinová by se měli sejít k jednání o možném zrušení povinnosti žáků zakrývat si nos a ústa ve třídách kvůli koronaviru.

Pod pražským kostelem Narození Páně na Loretánském náměstí dnes dopoledne otevřou kryptu dobrodinců. Cílem je zjištění aktuálního stavu maleb a zhodnocení jejich možného budoucího restaurování.

Na malostranském Klárově pořádá po poledni hnutí Greenpeace Česká republika protest proti polskému hnědouhelnému dolu Turów nedaleko hranic s republikou. Je to v návaznosti na reakci Polska, které odmítlo respektovat rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, aby těžbu zastavilo.

A v podvečer pak v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad zahajují venkovní panelovou výstavu nazvanou Dlouhá cesta k samostatnosti s podtitulem Dějiny Ukrajiny ve 20. století. Je vydaná k příležitosti 30. výročí samostatnosti země.

Na základní kámen stavby nového úseku dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem poklepou před polednem v Letech u Písku. Přítomni budou předseda vlády Andrej Babiš a ministr dopravy Karel Havlíček.

Laureáti XII. ročníku Českých ručiček budou po poledni oceněni zlatými plaketami, a to za přítomnosti brněnského hejtmana Jana Grolicha.

Plenární schůze Evropského parlamentu začí ná dnes v podvečer ve Štrasburku. Poslanci se sejdou poprvé od loňského února, stále jich značná část kvůli pandemii bude hlasovat na dálku.

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová je druhý dnem na návštěvě Guatemaly, kde jedná o migraci. Poté se přesune do Mexika.

A ve švýcarské Ženevě začíná dvoudenní konference k lidským právům a demokracii. Jejím tématem bude mimo jiné situace v Rusku, Číně či Zimbabwe. K účastníkům promluví i dcera ruského opozičníka Alexeje Navalného.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta G dur, opus 9 věnovaná princezně oranžské - Aria Affertuoso; Autor: Leclair Jean-Martie; Sóla: Semerádová Jana - flétna, Traxler Erich - cembalo
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:21Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony