Očekávané události 7.5.2022

Očekávané události 7.5.2022
7. května 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Přinášíme výběr očekávaných událostí na sobotu 7. května 2022.

Ve Francii uvedou do funkce prezidenta Emmanuela Macrona, který v nedávných volbách obhájil svůj mandát.

Setkání na různých místech Česka připomenou 77. výročí konce bojů 2. světové války v Evropě a uctí padlé vojáky. Československá obec legionářská pořádá pietu v Praze na Olšanských hřbitovech.

Před nedělí Dobrého Pastýře se na koná pouť za duchovní povolání na Svaté Hoře u Příbrami. Mši bude celebrovat pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka.  

Za účasti obou biskupů diecéze proběhne odpoledne synodální setkání v Brně. V katedrále na Petrově se sejdou koordinátoři a vedoucí farních skupin. Po bohoslužbě budou představeny výsledky diecézního synodálního procesu.

Diecézní synodální setkání hostí také Olomouc, souběžně s poutí ke svatému Janu Sarkandrovi. LIturgickou slavnost na závěr povede odpoledne v katedrále svatého Václava arcibiskup Jan Graubner.

Centrum pro rodinu královéhradeckého spolu s Malými sestrami Ježíšovými pořádá v Novém Adelbertinu  Den s Charlesem de Foucauldem. Přiblíží život a odkaz francouzského kněze a mnicha, kterého církev za týden svatořečí, mučedníka z Alžírska z roku 1916.

Žehnání pramenů na Mlýnské kolonádě otevře lázeňskou sezónu v Karlových Varech.

Sezóna začne třeba i na Cyklostezce Bečva. Skupinová vyjížďka do Halenkova odstartuje ve Vsetíně a ve Velkých Karlovicích.

Brno čeká studentský majáles. Dopoledne vyjde průvod z náměstí Svobody směrem na výstaviště, kde se pak do večera koná venkovní hudební festival.

Lesy města Brna ohlásily akci Sázíme stromy pro život. Lesníci budou s dobrovolníky vysazovat stromky v oboře Holedná.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy uvede večer v Rudolfinu recitál pianisty a skladatele Adama Skoumala. Premiérově zazní klavírní cyklus Historky ze staré Prahy.

Jarní koncert bude v podvečer v kulturním dome v Lukově. Vystoupí dechová hudba Trnkovjanka s Cimbálovou muzikou Kašava.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony