Očekávané události 6. června 2021

Očekávané události 6. června 2021
6. června 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí o 10. neděli v mezidobí a svátku sv. Norberta:

Blahořečení řeholnice Marie Laury Mainettiové se uskuteční v severoitalském městě Chiavenna, kde působila jako představená řádu Křížových sester. Beatifikace připadá na výroční den její smrti, kdy se před 21 lety stala obětí tří dívek, které ji ubodaly v rámci satanského rituálu. Slavnosti bude předsedat prefekt Kongregace pro kauzy svatých, kardinál Marcello Semeraro. 

Na dnešek je v některých zemích přesunuta čtvrteční Slavnost Těla a krve Páně. I v Česku se budou na několika místech ještě konat eucharistické průvody a slavnostní procesí se zastaveními v blízkých kaplích. Zmiňme např. farnosti Ostravu-Plesnou, Opavu-Komárov, či  svatých Janů v Brně u Minoritů. 

Repliku požárem zničeného dřevěného kostela v Gutech na Třinecku vysvětí biskup Martin David. Obřad a mši svatou lze sledovat na druhém programu České televize v 10 hodin.

Při poutní mši svaté v Praze na Strahově budou požehnány sochy pro průčelí baziliky Nanebevzetí Panny Marie.

Online proběhne shromáždění a bohoslužba Církve Křesťanská společenství. Má motto Jedem v tom spolu…. a rádi a bude se vysílat ze sboru v Ostravě. Jeho součástí bude kázání Marka Prosnera, rozhovor s Danem Drápalem i chvály.

U kříže u vysílače Ještěd začne v 16 hodin bohoslužba, která se koná jen jednou za rok a to pokaždé první červnovou neděli jako připomínka vztyčení a posvěcení kříže napuštěného býčí krví 2. června 1990. Z nejvýše položeného místa nad Libercem požehná pátému největšímu městu v zemi liberecký arciděkan Radek Jurnečka.

Večer se v rámci charitativního koncertu v znovuotevřené plzeňské katedrále představí ženský sbor Josefa Kajetána Tyla. Výtěžek z akce poputuje nadaci Nory Fridrichové, pomáhající samoživitelkám v nouzi.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony