Očekávané události 5. června 2021

Očekávané události 5. června 2021

Pořad v souvislostech


Radio Vatikán
Budeme vysílat

Radio Vatikán
Radio Vatikán
Radio Vatikán
Vysílali jsme

Radio Vatikán
Radio Vatikán
Radio Vatikán
Audioarchiv
5. června 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí o svátku Sedmi radostí Panny Marie, který Františkánská řeholní rodina slaví už od 15. století. Občanský svátek slaví Dalibor.

V Plzni proběhne diecézní pouť u příležitosti znovuotevření katedrály svatého Bartoloměje, která tři roky procházela důkladnou rekonstrukcí. Mši svatou v ní dnes bude celebrovat pražský pomocný biskup Václav Malý. Den završí koncert dómských varhaníků z Plzně, Prahy a Regensburgu, před kterým plzeňský biskup Tomáš Holub požehná zrekonstruované varhany.

Se zesnulým výtvarníkem a architektem Ludvíkem Kolkem se dnes rozloučí lidé v Brně. První mši svatou v kostele svatého Tomáše v Brně pro komunitu Emanuel, jejíž byl členem, bude předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle. Další je určena rodině a jeho nejbližším. Obě budou streamované na YouTube kanálu a webu farnosti, a také na webu emanuel.cz. Veřejnost může Ludvíka Kolka doprovodit na jeho poslední cestě. Sraz je ve 14.30 u hlavní brány Ústředního hřbitova v Brně.

V rámci první, takzvané fatimské, soboty v měsíci v Klokotech u Tábora vystoupí a modlitby povede misionář P. Karl Zaiser, OMI z Rakouska. Přímý přenos lze sledovat na webových stránkách poutního místa.

Pokračuje online vzdělávací konference Bratrské jednoty babtistů. Její součástí jsou  zamyšlení nad knihou Efezským a tím, jaký má vliv Identita v Kristu na různé oblasti našeho života.

V Pardubicích se uskuteční Den rodin a dětí. Farnost a salesiánský klub připravily bohatý program na Zborovském náměstí včetně přehlídky farních kapel.

Letní interaktivní výstavu Zažij skauting! zahájí odpoledne v Rožmitálu pod Třemšínem. Po slavnostním zahájení si budou návštěvníci moci na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být opravdovým skautem.

V "brněnském Bronxu" se koná 10. ročník festivalu Ghettofest, tentokrát v podobě městské hry. Účastníci se tak dostanou na známá i neznámá místa čtvrti. Hra je vhodná pro dospělé i rodiny s dětmi. Večer bude program pokračovat koncerty.

Při příležitosti dnešního Světového dne životního prostředí pořádá Asociace společenské odpovědnosti plogging. To je aktivita kombinující běhání a sbírání odpadků. Začíná také kampaň na podporu třídění hliníkových nápojových obalů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony