Očekávané události 4. července 2020

4. července 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí na sobotu 4. července:

Začínají Dny lidí dobré vůle na Velehradě. Kvůli pandemii koronaviru se   události může zúčastnit pouze omezený počet lidí a i program bude zredukován.

U příležitosti 1150. [tisíc sto padesátého] výročí ustanovení svatého Metoděje panonským a velkomoravským arcibiskupem vychází na Slovensku nová poštovní známka.

Bohoslužbou v bazilice svatého Prokopa začne v Třebíči svatoprokopská pouť.

Křesťanská misijní společnost zahajuje letošní ročník Křesťanské konference. Ta bude kvůli pandemii koronaviru pouze on-line [onlajn].

Jinou podobu bude mít letos také dobrovolnická brigáda Summer Job [samr džob]. Místo jedné velké akce se tento rok uskuteční několik malých jobů [džobů] po celé republice.

Američané si státním svátkem připomínají Den nezávislosti. Při té příležitosti prezident Donald Trump [Donald Tramp] pronese na zahradě Bílého domu projev.

V Moskvě budou demonstrovat lidé nesouhlasící se změnami ústavy. Ty umožňují, aby současný ruský prezident Vladimir Putin vládnul ještě dalších 16 let.

Po třech měsících se znovu otevírá barcelonská katedrála Sagrada Família [Sagrada Familia].

Ve Spojeném království dochází k další vlně rozvolňování protikoronavirových opatření. Otevřou se tak například restaurace, hotely, kadeřnictví nebo muzea.

Naopak v americkém městě Los Angeles [los Endžls] se na víkend zavírají kvůli šíření nákazy covid-19 [kovid 19] všechny pláže.

Ůřad české vlády na tento víkend veřejnosti otevírá prostory Kramářovy vily.

Památník Karla Čapka ve Staré huti na Příbramsku zpřístupňuje spisovatelovu garáž se stejným typem vozu, se kterým Karel Čapek před 85. lety společně se svojí ženou vyrazil do Alp.

Komentované archeologické prohlídky přiblíží soustavu 23 [třiadvaceti] holanských rybníků na Českolipsku, které pocházejí z období pozdního středověku.

A v přírodní rezervaci Bílé potoky u Valašského meziříčí začíná týdenní Škola ochrany přírody.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony