Očekávané události 29. června 2022

Očekávané události 29. června 2022
29. června 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z událostí dneška:

Prezident Miloš Zeman jmenuje ministrem školství Vladimíra Balaše.

Vláda bude na své schůzi jednat například o o zvýšení částek životního a existenčního minima či probere poslanecký návrh novely zákona o poskytování dávek zdravotně postiženým.

Jednat bude také senát, a to například o snížení některých odvodů na sociální zabezpečení placené zaměstnavatelem a ochraně označení původu a zeměpisných označení.

Pavel Konzbul převezme úřad brněnského diecézního biskupa od Vojtěcha Cikrleho. Mše v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně začíná v 16 hodin, na Proglasu a Noe můžete sledovat přímý přenos.

V Moravské Třebové se otevře nemocnice následné péče, které požehná olomoucký biskup Antonín Basler.

V kroměřížském arcibiskupském zámku začíná výstava Piaristé na Moravě a ve Slezsku.

Představením Záskok Divadla Járy Cimrmana začne další ročník hudebního festivalu Okolo Třeboně.

V Chrudimi slavnostně zahájí projekt Josef Ressel - český vynálezce, který změnil svět.

V Liberci se koná benefiční koncert absolventů tamních středních škol pro nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa, který pomáhá onkologicky nemocným pacientům a jejich rodinám. Koncert absolventů se pořádá na počest Kryštofa Abela, který po dvouletém boji s velmi agresivní formou rakoviny zemřel ve věku 22 let.

Ministři kultury zemí střední a východní Evropy se ve Lvově setkají s jejich ukrajinským protějškem Oleksandrem Tkačenkem. Budou řešit dopady ruské invaze na ukrajinské kulturní památky a jednat o možnostech pomoci Ukrajině v oblasti kultury

Mezinárodní konference Děti v konfliktu na Ukrajině se koná v Bruselu. Věnovat se bude lidským právům na Ukrajině a situaci dětí uprostřed válečného konfliktu. 

Jednáním Severoatlantické rady pokračuje summit NATO v Madridu.

Papež František ve vatikánské bazilice odslouží mši svatou s požehnáním palií, symbolů pastýřské služby pro nové arcibiskupy metropolity jmenované v průběhu roku. Tedy i pro Jana Graubnera, který v sobotu nastoupí do čela pražské arcidiecéze.