Očekávané události 28. června 2022

Očekávané události 28. června 2022
28. června 2022 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí úterý 28. června:

Ekumenický patriarchát přijede na návštěvu Vatikánu. Delegaci povede arcibiskup Telmissos Job, zástupce Ekumenického patriarchátu při Ekumenické radě církví a spolupředseda Mezinárodní smíšené komise pro teologický dialog mezi katolickou a pravoslavnou církví. Na programu mají jednání na Dikasteriu pro jednotu křesťanů a zítra se zúčastní slavnosti apoštolů Petra a Pavla. 

Vatikánské Dikasterium pro komunikaci představí nový měsíčník L'Osservatore di Strada v překladu Pozorovatel ulice, který chce dát hlas chudým, lidem zraněným životem, i těm, kteří jsou vyvrženi a vytěsňováni.

Nová strategie Severoatlantické aliance ve světě změněném válkou Ruska proti Ukrajině je na pořadu třídenního summitu NATO, který dnes začíná v Madridu. Českou delegaci povede premiér Petr Fiala, doprovázený ministryní obrany Janou Černochovou a ministrem zahraničí Janem Lipavským.

V bavorském alpském zámku Elmau dnes po třech dnech končí summit skupiny velkých světových ekonomik G7. Výsledky jednání představí kolem poledne německý kancléř Olaf Scholz.

Německý soud dnes vynese verdikt nad 101letým Josefem S., který během druhé světové války působil jako dozorce v koncentračním táboře Sachsenhausen.

V účinnost vstupuje novela trestního zákoníku, která mimojiné zavádí nový samostatný trestný čin působení v nestátních ozbrojených skupinách v cizině.

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na zámku v Lánech přijme kandidáta na ministra školství Vladimíra Balaše. Jmenovat by ho měl zítra. Ve funkci nahradí od července dosavadního šéfa resortu Petra Gazdíka.

Budou známi vítězi soutěže Obec přátelská rodině a seniorům. Zapojilo se do ní 97 obcí, 28 z nich bude oceněno.

Charitativní závod Sparťanská pětka, který pomůže financovat rekondiční pobyty pro děti z kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol, startuje v podvečer na pražském výstavišti.

Hradní stráž připomene Den ozbrojených sil střídáním stráží v dobových uniformách.