Očekávané události 27. září 2021

Očekávané události 27. září 2021
27. září 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí v pondělí 27. září:

Na české mapě cestovatele se Francie, Španělsko, Nizozemsko a Monako přesouvají z červené kategorie do oranžové. Ta značí střední míru rizika nákazy koronavirem.

Evropská komise bude v Bruselu informovat členy kontrolního výboru Evropského parlamentu o tom, jak Česko plní doporučení týkající se střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

V pražské Strakově akademii se uskuteční schůze vlády.

Ohledně polského hnědouhelného dolu Turów bude jednat český ministr životního  prostředí Richard Brabec se svým polským protějškem Michalem Kurtykem.

V brněnském Institutu Paměti národa se uskuteční předvolební debata nazvaná Zlomové body. Hosty budou Jindřich Šídlo, Otto Eibl a Hana Strašáková.

V Praze začíná 27. ročník festivalu Česká taneční platforma.

V brněnském Divadle Husa na provázku odstartuje akce nazvaná Maraton čtení Brno. Jde o součást série akcí Zaostřeno na Bělorusko. Představí se na ní spisovatelé a spisovatelky této země.

V rámci festivalu Vzkříšené varhany se v kostele svatých Jiří a Martina v Martínkovicích na Náchodsku uskuteční varhaní koncert.

Ve francouzském Štrasburku proběhne zasedání podzimní schůze Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Bude na něm vyhlášen letošní laureát Ceny Václava Havla za lidská práva.

V New Yorku končí všeobecná rozprava 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů.

OSN dnes také zveřejní zprávu, ve které hodnotí závazky ke snižování emisí skleníkových plynů 113 světových zemí, které organizaci zaslaly svoje akční klimatické plány.

A v americkém státě New York vstupuje v platnost povinnost být očkovaný pro pracovníky zdravotnictví.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony