Očekávané události 25. října 2021

Očekávané události 25. října 2021
25. října 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme očekávané události dneška:

Ode dneška platí opět povinnost používat respirátor ve všech vnitřních prostorech budov včetně pracovišť, kde jsou na jednom místě nejméně dva lidé vzdálení od sebe méně než 1,5 metru. Totéž se týká také návštěvníků bohoslužeb.

Římskokatolická církev v pražském kostele Nejsvětějšího Srdce Páně představí své hospodaření v roce 2020 a představí církevní školství.

Předsednictvo ČSSD se sejde na jednání, na kterém rezignuje předseda Jan Hamáček v reakci na volební výsledek strany.

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda ocení 13 lidí medailemi Za zásluhy a Za statečnost.

Slavnostně se otevře Památník Zámeček v Pardubicích. Stojí na místě bývalé cvičné střelnice, kde Němci po útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha postříleli 194 lidí, mimo jiné z osady Ležáky.

V Brně se koná celostátní odborná konferenci ředitelů a zástupců městských a obecních policií.

Komentovaná prohlídka bude odpoledne k dispozici zájemcům v bývalé věznici Uherské Hradiště. Pořádá ji Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti. 

Česká křesťanská akademie pořádá v 19 hodin na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži besedu s generálem v. v. Petrem Pavlem k aktuálním otázkám naší i evropské bezpečnosti.

V kostele sv. Vavřince v severočeské Chrastavě večer vystoupí pěvecký sbor Ještěd na koncertě k příležitosti nadcházejícího státního svátku 28. října.

Světová meteorologická organizace (WMO) vydá v Ženevě výroční zprávu o koncentracích oxidu uhličitého a skleníkových plynů.

NyníPísně
Píseň: Tatíček už ležá (2021); Interpret: Friedl Marian - zpěv, Bjaček Vlastimil - gajdy; Album: Bjaček Vlastimil: Ruky na dudách
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony