Očekávané události 25. června 2020

25. června 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí pro čtvrtek 25. června 2020:

V Senátu uctí památku Milady Horákové, zároveň bude představena kniha historika Jana Synka nazvaná Mám klid ve svém svědomí: Milada Horáková ve střetu s komunistickým režimem.

Na Pražském hradě se uskuteční sedmý ročník konference Naše bezpečnost není samozřejmost. Představitelé české vlády budou společně se zahraničními hosty diskutovat o bezpečnostních aspektech koronavirové krize, otázkách obrany České republiky nebo o Severoatlantické alianci.

Sněmovní zahraniční výbor projedná informace o situaci v Hongkongu a o připravované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan.

V Paříži se po více než třech měsících částečně otevře Eiffelova věž.

Rusové dnes začnou hlasovat v referendu o změnách ústavy, které by mimo jiné mohly otevřít prezidentu Vladimiru Putinovi cestu k setrvání u moci až do roku 2036.

V Prostějově budou klást další Kameny zmizelých připomínající bývalá bydliště lidí zavražděných za 2. světové války.

Odborníci budou dnes na Žofínském fóru v Praze mluvit o budoucnosti českého zemědělství, především o problematice sucha.

Charitativní projekt Kola Dětem bude v Komunitním centru Matky Terezy v Praze-Chodově předávat nová jízdní kola dětem ze sociálně slabších rodin.

Takzvaný Dobropiknik pořádá v Björnsonově sadu Diecézní charita Brno.

V premonstrátském klášteře v Nové Říši slavnostně otevřou klenotnici a obrazárnu.

Muzeum Jindřichohradecka zahájí výstavu "Na hladině zrcadlí se" připravenou k výročí 800 let od první zmínky o jindřichohradeckém hradu.

Na zámku v Oslavanech se slavnostně otevře lapidárium se souborem náhrobků a dalších kamenných památek. Bude fungovat coby pobočka Muzea v Ivančicích.

Začne třídenní pouliční festival Praha žije hudbou. Valašské Meziříčí ode dneška hosti hudební festival Valašský špalíček.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony