Očekávané události 25. 11. 2021

25. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí čtvrtku 25. listopadu 2021:

Končí Valné shromáždění Interpolu; dnes se má volit jeho nové vedení, na nejvyšší funkci v něm kandiduje i Češka Šárka Havránková, nyní viceprezidentka mezinárodní policejní organizace.

Prezident Miloš Zeman by měl být odpoledne propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice, kde je od 10. října kvůli zhoršení svého chronického onemocnění.

Slovensko zavádí dvoutýdenní celostátní uzávěru.

Polský prezident Andrzej Duda se sejde s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Polský premiér Mateusz Morawiecki se setká s německou kancléřkou Angelou Merkelovou ohledně migrační krize na polsko-běloruské hranici.

Vatikán představí poselství u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, který se bude slavit 3. prosince. Papež František dnes také přijme k soukromé audienci libanonského premiéra Nadžíba Míkátího.

V Římě rovněž začne čtyřdenní mezinárodní konference Papežské rady pro kulturu u příležitosti 700. výročí smrti Danteho Alighieriho. Zaměří se na eschatologické otázky, které se dotýkají posledních věcí člověka.

Oranžová kampaň OSN proti násilí na ženách rozsvítí deset známých budov v Česku. V Praze to budou Karolinum, Černínský palác a Petřínská rozhledna.

V opatské bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově proběhne dopoledne poslední rozloučení se zesnulým premonstrátem Damiánem Břetislavem Hanákem.

Do kin vstupuje dokumentární film režiséra Karla Žaluda Budiž voda! Mapuje příběh vzniku českého vynálezu, který umí na nejsušších místech planety vyrobit pitnou vodu.

NyníPěna dní
Píseň: V téj uherskéj javořině (2022); Interpret: Hrňová Aneta; Album: Blaženky, Ensemble Flair: Valašské zrcadélko
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:57Myšlenka na den
06:00Ranní proud