Očekávané události 24. listopadu 2022

Očekávané události 24. listopadu 2022
24. listopadu 2022 Události Autor: Lucie Švestková

Uvedení českého překladu Direktoria pro katechezi z roku 2020 dnes v Praze doprovodí konference, kterou pořádá Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Pastoračním střediskem Arcibiskupství pražského, Českou biskupskou konferencí a Karmelitánským nakladatelstvím.

U příležitosti 20. výročí evangelické liturgické iniciativy Coena se na faře Českobratrské církve evangelické v Pardubicích uskuteční třídenní liturgický seminář s řadou pozvaných hostů z evangelické církve i ekumeny.

Vyjádřit solidaritu lidem bez domova a přespat jednu noc na ulici umožní dobrovolníci desátým rokem jak u ostravského kostela svatého Václava, tak i v dalších městech, například ve Dvoře Králové nad Labem, Znojmě, Berouně, Šumperku a v Moravské Třebové.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádá od 18 hodin v areálu bývalých Žižkových kasáren druhou ze série panelových diskuzí na témata rezonující nejen českou společností, ale přinejmenším celou Evropou. Dnešní diskuze se zaměří na téma války v současné době.

V Bruselu budou jednat ministři zemí sedmadvacítky zodpovědní za energetiku. Bavit se budou o návrhu na omezení cen plynu v případě jejich výrazného nárůstu, schválit by mohli další nouzová opatření v energetice.

Ve slovenských Košicích se sejdou premiéři Visegrádské skupiny –⁠ Slovenska, Česka, Maďarska a Polska.

Ve Štrasburku končí plenární zasedání Evropského parlamentu. Očekává se hlasování o další finanční podpoře Ukrajině.

Na žádost Německa a Islandu se ve švýcarské Ženevě mimořádně sejde Rada OSN pro lidská práva, aby projednala situaci v Íránu.

Fakultní nemocnice v pražském Motole slavnostně otevře Dům Ronalda McDonalda, který poskytne zázemí rodinám vážně nemocných a dlouhodobě hospitalizovaných dětí.
Senátoři budou projednávat daňový balíček a v případě postoupení Poslaneckou sněmovnou také novelu energetického zákona.

V pražském Divadle pod Palmovkou večer vyhlásí výsledky 17. ročníku ankety Křišťálová Lupa 2022 –⁠ Cena českého Internetu.