Očekávané události soboty 24. července 2021

Očekávané události 24. července 2021
24. července 2021 Události Autor: Anna Janošková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí dnešního dne:

Výbor UNESCA začne rozhodovat o nových zápisech na prestižní seznam přírodního a kulturního dědictví. Ve hře je i mezinárodní kolektivní nominace Slavné lázně Evropy – jedenáct míst zahrnuje i naše Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně.

V krematoriu v Praze-Strašnicích se koná od 11 hodin poslední rozloučení s folkovým zpěvákem a hudebníkem Františkem Nedvědem. Zemřel 18. července ve věku 73 let. Po obřadu pro umělcovy nejbližší se síň otevře k poslednímu rozloučení pro veřejnost. Hrob bude mít František Nedvěd na hřbitově v Jílovém u Prahy.

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil bude předsedat slavnostní boholužbě ve Včelničce na Pelhřimovsku, požehná novou kapli svaté Anny se zvonem. Pamětní desku místní odhalí Janu Jiřímu Rücklovi –  prvorepublikovému průmyslníkovi, právníkovi a mysliteli, komořímu papeže Pia XI. 

Historické vlaky a autobusy budou k vidění v Českém ráji - pojedou mezi stanicemi Turnov, Semily, Rychnov u Jablonce nad Nisou a Rovensko pod Troskami.

Koncert v chrámu svaté Anny na Božím daru zahájí Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera.

Fotbalová utkání, lukostřelecké, plavecké a další závody mají po včerejší úvodní ceremonii na programu letní olympijské hry v Tokiu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony