Očekávané události 23. prosince 2021

Očekávané události 23. prosince 2021
23. prosince 2021 Události, Advent Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z událostí posledního dne před Štědrým dnem:

Končí prodej státních dluhopisů pro občany.

Dětem začínají vánoční prázdniny, které potrvají do neděle 2. ledna.

Hudba Hradní stráže dnes dopoledne na Pražském hradě zahraje vánoční melodie. Patnáctiminutové představení proběhne na třetím hradním nádvoří, hudebníci budou hrát z prezidentského balkónu.

Na litoměřickém Dómském náměstí se mezi 14. a 17. hodinou uskuteční živý betlém, který pořádá Hospic svatého Štěpána. Lidé si poté mohou vzít betlémské světlo.

Na věž kostela Narození Panny Marie v Domažlicích bude večer v 17 hodin jako film promítnuta divadelní hra Nejkrásnější dárek, kterou nacvičili děti a mládež z domažlické farnosti. S autorkou námětu a režisérkou Janou Kopáčkovou se telefonicky spojíme krátce před polednem.

Safari park Dvůr Králové nabídne prohlídky vánočně ozdobeného areálu zoologické zahrady. Vstupné bude nižší téměř o 40 procent.

* * *

Moskevský městský soud má projednávat žádost moskevské prokuratury o rozpuštění ruského střediska nevládní organizace Memorial, proslulé odhalováním zločinů komunismu a ochranou lidských práv.

Ve Švédsku začínají platit přísnější protikoronavirová opatření v důsledku nové varianty omikron. V restauracích nebo barech bude možné obsloužit jen hosty usazené u stolu, soukromých sešlostí se bude moci zúčastnit nejvíce 50 lidí a na veřejných akcích s více než 500 účastníky bude nutné ukázat doklad o očkování.

Také Finsko zpřísňuje omezení a země začne s očkováním dětí od pěti do 11 let.

Italská vláda představí opatření, která budou platit o vánočních a novoročních svátcích.

Španělský premiér Pedro Sánchez svolal mimořádné zasedání vlády, aby dekretem schválila soubor nových proticovidových opatření včetně povinného nošení roušek ve venkovních prostorách.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony