Očekávané události 22. listopadu 2022

Očekávané události 22. listopadu 2022
22. listopadu 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Končí novéna před zítřejší Červenou středou, kdy si svět připomíná ty, kteří ve světě prolévají svou krev a jsou pronásledováni pro víru. Dnes do Česka přicestují generální ředitel organizace Christian Solidarity International John Eibner a Franco Majok, který v Jižním Súdánu organizuje repatriaci osvobozených otroků a také pomoc obětem náboženského násilí v Nigérii. Oba se zúčastní konference „Pronásledováni pro víru… Jak mohu pomoci?“, pořádané v rámci hlavního programu Červené středy 2022.

IX. kongres národního usmíření dnes začíná v Kolumbii. Pořádá ho tamní biskupská konference prostřednictvím Národního sekretariátu sociální pastorace a Národní komise pro smíření s cílem podpořit mírové rozhovory mezi vládou a Národní osvobozeneckou armádou. Mírová jednání přerušil před čtyřmi lety tehdejší kolumbijský prezident Ivan Duque.

Premiér Petr Fiala bude s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem jednat o plnění programového prohlášení vlády v oblasti zdravotnictví, zvládání pandemie covidu-19 a pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Konferenci "Evropa, ve které chci žít. Evropa v roce 2050" bude hostit Univerzita Karlova. Pořádá ji její Pedagogická fakulta a Česká centra. 

Webináře olomouckého Centra pro školy nabídnou online semináře o svatém Mikuláši i slavení Vánoc ve světě.

Na poutním místě Svatá Hora u Příbrami si připomenou dnešní památku svaté Cecílie, patronky hudebníků, jak při večerních nešporách, tak při následném setkání.

Společnost Sport invest představí tří závodní trasy projektu L’Etape Czech Republic by Tour de France pro příští rok 2023 a také několik dalších novinek a kampaň, která si klade za cíl přivést k silniční cyklistice více žen.