Očekávané události 22. ledna 2019

22. ledna 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v úterý 22. ledna 2019.

Ve švýcarském Davosu začíná schůze Světového ekonomického fóra, které se tentokrát má věnovat globalizaci a budoucnosti planety Země.

Brusel hostí společné jednání ministrů zahraničí zemí EU a států Africké unie, a také ministry financí členských zemí EU.

V německých Cáchách německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron podepíší bilaterální smlouvu o spolupráci a integraci.

V Bratislavě se koná zasedání výborů pro obranu a bezpečnost národních parlamentů členských států V4. Zúčastní se jich i čeští poslanci. 

V Los Angeles budou vyhlášené nominace na filmové ceny Oscar.

Nominační dokumentaci dnes po osmileté přípravě předají v Paříži evropská lázeňská města, která usilují o zápis na seznam světového dědictví UNESCO. Předání dokumentace se zúčastní zástupci všech 11 měst ze sedmi evropských zemí včetně Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní, tedy svazku obcí České lázně - salóny Evropy, který sdružuje lázeňská města z České republiky.

Začíná schůze Sněmovny. Poslanci by měli hlasovat o předlohách vrácených Senátem, mj. o zrušení karenční doby a o insolvenční novele. Měli by také debatovat o situaci na opravované dálnici D1.

Den se samizdatem a představení publikace lexikografického oddělení Ústavu pro českou literaturu pořádá AV ČR.

V Liberci se bude konat setkání při příležitosti 90. narozenin profesora Jana Jeníka, držitele řady českých i zahraničních ocenění za přínos v botanice. Liberecká botanická zahrada po něm pojmenuje jeden z pavilonů.

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů proběhne v pražském kostele Jana Křtitele Na Prádle od 18 hodin ekumenická slavnost pro studenty, děkany, pedagogy a zaměstnance teologických fakult.

V knihovně Vranova nad Dyjí bude večer v 19 hodin požehnána nejnovější kniha vydaná tiskovým apoštolátem A.M.I.M.S. s názvem Dotyky nebe a země s podtitulem 7 událostí a předmětů v dějinách křesťanství, které zvou k zamyšlení.

V Rudolfinu zazní koncert k poctě Jana Palacha, jehož ústřední skladbou bude Poselství skladatele Jana Hanuše. Skladba byla poprvé a naposledy uvedena v roce 1970, poté byla režimem zakázána a nahrávky zničeny, až na jednu, kterou nedávno objevil Vít Novotný z katedry Hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Deštné v Orlických horách bude hostit 23. ročník etapového závodu psích spřežení Šediváčkův long, který patří k nejtěžších závodům psích spřežení v Evropě. Potrvá do 26. ledna.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony