Očekávané události 22. června 2022

22. června 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme přehled očekávaných událostí ve středu 22. června:

Papež František se dnes setká s vatikánskými poutníky na obvyklé generální audienci a především zahájí Světové setkání rodin. Podvečerní Festival rodin přenáší z Auly Pavla VI. [šestého] slovenská televize Lux. Manželské páry z Česka doprovází olomoucký biskup Josef Nuzík.

Ve Spojených státech začíná Týden náboženské svobody. Biskupská konference USA vybízí katolíky k modlitbám, zamyšlení i konkrétní aktivitě na jeho úmysly.

V Bruselu začíná plenární schůze Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat o reformě systému emisních povolenek a dalších klimatických opatřeních, která neschválili na předchozí červnové schůzi.

Ministři české vlády se sejdou na jednání, kde proberou úsporný tarif pomáhajícídomácnostem s vysokými cenami energií. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek také bude podrobněji informovat vládu kvůli únikům informací ze spisu v kauze korupce v pražském dopravním podniku.

Na prvním jednání se schází Národní ekonomická rada vlády. K hlavním tématům bude patřit zejména státní rozpočet, sociální smír a energetická krize.

Bankovní rada České národní banky bude jednat o nastavení úrokových sazeb.

Společnost Člověk v tísni představí aktuální Index odpovědného úvěrování, který srovnává podmínky malých nezajištěných půjček všech bankovních i nebankovních společností na českém trhu.

Závěrečná konference celoroční soutěže Ekologického institutu Veronika s tematikou ochrany klimatu - CO2 liga se uskuteční ve Valdštejnském paláci v Praze.

U památníku obětem komunismu na Újezdě v Praze začne kampaň Jdu s hlavou vztyčenou připomínající Miladu Horákovou a všechny oběti komunistického režimu. Součástí bude rozdávání pamětních stužek tvořených trikolórou a kouskem provazu.

Organizátoři představí detaily ohledně letošního průběhu Dnů lidí dobré vůle, které se ve Velehradě na Uherskohradišťsku uskuteční 4. a 5. července.

V Praze svůj provoz zahajuje kavárna Po Tmě. Výtěžek ze vstupného je určen na podporu lidí se zrakovým handicapem.

A po dvou letech se v anglickém městě Glastonbury koná tradiční hudební festival.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Andante; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony