Očekávané události 22. 11. 2021

22. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí pondělí 22. listopadu 2021:

V Česku začínají platit opatření proti šíření koronaviru vycházející z tzv. bavorského modelu, který ruší uznávání všech testů jako dokladu bezinfekčnosti. Nadále je mohou předkládat pouze lidé, kteří mají alespoň jednu dávku vakcíny, děti do 18 let a lidé, kteří se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů. Kromě těchto výjimek je třeba se při hromadných akcích, v ubytovacích zařízeních, restauracích, provozovnách služeb či při návštěvě památek prokázat kompletním očkováním proti covidu-19, nebo dokladem o prodělání nemoci v posledním půlroce. Bohoslužby nadále spadají do podmínek podle práva shromažďovacího, účast je možná s respirátory a doporučuje se zachování rozestupů.

Rakousko spouští plošnou uzávěru. Zpřísňují se i podmínky pro cestování do země.

Kanárské ostrovy a Madeira jsou nově na tzv. mapě cestovatele zařazeny mezi území s vysokou mírou nákazy koronavirem.

V rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenku a ke Světovému dni boje proti AIDS je možné se zdarma a anonymně nechat testovat ode dneška do příštího pondělí. Seznam míst je k nalezení na webu tadyted.com.

Zkušební komisaři pro autoškoly zahajují dvoudenní stávku. Nejsou spokojeni s kroky ministerstva dopravy, které podle nich dlouhodobě ignoruje požadavky na změny v procesu vzdělávání a státního dozoru.

Vánoční sbírku Krabice od bot, která pomáhá chudým dětem a rodičům samoživitelům, zahajuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Bližší informace jsou na webu krabiceodbot.cz.

Jihočeská pobočka Paměti národa uvede premiéru svého nového dokumentárního sestřihu s názvem Hranice. V půlhodinovém filmu promluví sedm pamětníků z české i rakouské strany hranice, kterým za komunismu takzvaná železná opona ovlivnila život.

Na pomoc onkologicky nemocným dětem začíná charitativní sbírka Vánoční hvězda. Pořádá ji olomoucké sdružení Šance, symbolem jsou květy pryšců nádherných.

Výtěžek koncertu, který večer uvedou Královéhradečtí studenti Lékařské fakulty, bude věnován na léčbu dvouapůlleté Natálky, která prodělala dětskou mozkovou obrnu.

NyníPísničky před polednem
Píseň: Endless Knot (1998); Interpret: Johnson Jeff, Dunning Brian; Album: různí: Celtic Inspiration
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony