Očekávané události 21. ledna 2022

Očekávané události 21. ledna 2022
21. ledna 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z očekávaných událostí dneška:

Ministerstvo zemědělství představí na jednání pracovní skupiny změny ve Strategickém plánu Společné zemědělské politiky. Kvůli navrženému systému dotací včera protestovala část zemědělců.

Soud v Paříži vynese verdikt nad pěti bývalými blízkými spolupracovníky exprezidenta Nicolase Sarkozyho, podezřelými ze zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění.

V Ženevě budou o napětí kolem Ukrajiny jednat americký ministr zahraničí Antony Blinken a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov.

Ve strašnickém krematoriu v Praze se lidé rozloučí s filmovým režisérem Dušanem Kleinem, který zemřel 9. ledna ve věku 82 let.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádá den otevřených dveří na všech osmi fakultách. 

V rámci probíhajícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů zvou zástupci různých křesťanských církví a společenství z Českých Budějovic na ekumenické setkání. Připojit se bude možné od 18 hodin k živému internetovému přenosu.

Biolog, teolog, pedagog a římskokatolický kněz Marek Orko Vácha bude hostem Komunitního centra ve Zvoli na Šumpersku. Tématem jeho přednášky, která začne v 18 hodin, je "Nové jaro evangelizace".

V Městské galerii v jihočeském Týně nad Vltavou zahájí výstavu Noc osvícenců, kde svá díla zaměřená na karikaturu a kreslený humor představí Marie Plotěná. K vidění budou také její ilustrace k biblickým textům.

Víkendová duchovní obnova pro děti a mládež od 9 let na téma "Nebojte se" dnes začíná ve františkánském klášteře v Hájku u Prahy

V pivovaru Harry v Brně na Poštovské slavnostně narazí první tři druhy vlastního piva uvařeného v nových prostorách. Pivovar je jediný, který se v průběhu loňského roku v Jihomoravském kraji otevřel.