Očekávané události 21. dubna 2022

Očekávané události 21. dubna 2022
21. dubna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr u událostí očekávaných o čtvrtku Velikonočního oktávu, kdy si připomínáme sv. Anselma. Občanský svátek slaví Alexandra.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula  bude jednat se zemědělci, potravináři a obchodníky kvůli chystané kontrole marží u některých potravin.

Ministryně obrany Jana Černochová navštíví Washington. V Pentagonu bude jednat s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem [lojdem óstynem] a zúčastní se piety na Arlingtonském hřbitově.

Papež František dnes přijme maďarského premiéra Viktora Orbána. Půjde o jeho první zahraniční cestu po vítězství v parlamentních volbách ze začátku měsíce a také jeho první návštěvu Františka ve Vatikánu.

V Praze slavnostně zahájí stavbu metra D, konkrétně úseku Pankrác - Olbrachtova.

Bohoslužba za oběti závislostí proběhne ve františkánském kostele Panny Marie Sněžné v Praze od 16 hodin. Poté mohou účastníci pobýt v refektáři kláštera s biskupem Václavem Malým.

Na Senovážném náměstí, rovněž v Praze, se koná setkání k nedožitým osmdesátinám Mileny Černé a odhalení pamětní desky v sídle Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. V něm Černá jako ředitelka a později předsedkyně správní rady působila téměř 30 let. 

V plzeňských Masných krámech biskupa Tomáše Holuba otevře duchovní program Letnic umělců.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska v Jihlavě vyhlásí vítěze soutěže Památka roku 2021.

Ve Vrchlabí Správa Krkonošského národního parku předá ocenění za přínos pro rozvoj Krkonoš.

Více než 250 vystavovatelů a prodejců se zúčastní jarní etapy květinové a zahradnické výstavy Flora, která dnes začne na výstavišti v Olomouci.

Do Nového světa!, je název expozice v obci Vysoká u Příbramě, která poukáže na cesty Antonína Dvořáka a Josefa Václava Sládka do Spojených států amerických.

Do kin vstupuje francouzský film Notre-Dame v plamenech.

Na pražském výstavišti v Holešovicích večer odstartuje Běh pro světlušku. Výtěžek benefice podpoří nevidomé.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony