Očekávané události 21. července 2021

Očekávané události 21. července 2021
21. července 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám přehled očekávaných událostí ve středu 21. července:

V Brně a Ostravě se v nákupních centrech Olympie a Nová Karolína otevírají očkovací centra bez registrace. Fungovat budou sedm dní v týdnu a zdravotníci v nich budou aplikovat jednodávkovou vakcínu proti koronaviru od společnosti Johnson&Johnson. Bez registrace k očkování mohou přijít do již stávajících očkovacích center také lidé ve Zlíně, Luhačovicích a v Uherském Hradišti.

Začíná druhá červencová schůze Senátu. Senátoři na ní mají probírat nízkouhlíkový zákon, který se týká stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, odškodnění protiprávně sterilizovaných žen nebo o zdravotním pojištění a o návykových látkách.

Okresní soud Praha - západ bude znovu projednávat 

nárok bývalého poslance Miroslava Kalouska na omluvu od premiéra Andreje Babiše za výroky, které o něm předseda vlády pronesl ve Sněmovně.

V Mikulčicích na Hodonínsku se uskuteční koncert na podporu obce, kterou na konci června zasáhlo tornádo.

V Olomouci začíná filmový festival Země na talíři, který upozorňuje na problémy související s produkcí potravin a změnou klimatu. Nabídne během jednoho dne film, workshop, kvíz a diskusi.

V Českých Budějovicích dojde k instalaci poslední velkoformátové sochy v rámci letošního ročníku sochařského festivalu Umění ve městě. Jedná se o víc než čtyřmetrovou sochu Milana Caise s názvem Disconnected [diskonektyd].

Z kosmodromu Bajkonur odletí přes čtvrt století připravovaný ruský modul Nauka, který má rozšířit Mezinárodní vesmírnou stanici. Připojit by se k ní měl 29. července.

A Národní úřad pro letectví a vesmír v USA představí první vědecké výsledky bádání automatického vozítka Perseverance  na Marsu.

NyníVečerní zíváček
Skladba: Missa sancti Adalberti - Agnus Dei; Autor: Pelikán Vojtěch; Dirigent: Hugo Robert; Sóla: Blažíková Hana, Noskajová Petra - soprán, El-Dunia Hasan - tenor,Šafařík Vojtěch- bas
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály
21:15Křesťanské písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony