Očekávané události 21. 5. 2021

Očekávané události 21. 5. 2021
21. května 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí pátku 7. velikonočního týdne:

Na mimořádném jednání má vláda na programu debatu o úpravě protiepidemických opatření, chystá se stanovit počty PCR a antigenních testů zdarma v letních měsících či rozhodne o prodloužení doby, po kterou se člověk pokládá za bezpečného po prodělání covidu, z 90 na 180 dnů.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger má předložit premiérovi Andreji Babišovi materiály o svých majetkových poměrech.

Dopoledne začne vysílat první české sportovní rádio Radiožurnál Sport. Začne vysílat dnes dopoledne a v odpoledních hodinách pak nabídne přenos mistrovství světa v ledním hokeji, kdy se v 15:15 utká Česko s Ruskem.

Osmý ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes, kterou vyhlašuje mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa, začne dnes v 18 hodin v online podobě.

Na Svatém Hostýně akademičtí sochaři Passionaria a Vojtěch Paříkovi představí mozaiku pro umístění do zazděného okna na východní straně baziliky.

Biskup Vojtěch Cikrle požehná během slavnostní mše svaté v 17.30 v brněnské katedrále svatých Petra a Pavla nový obětní stůl a další prvky liturgického prostoru. Bohoslužba také připomene 130. výročí posvěcení chrámu a zároveň pět let od jmenování monsignora Pavla Konzbula pomocným brněnským biskupem a titulárním biskupem litomyšlským. Účast na mši je možné si rezervovat na webu katedrala-petrov.cz [katedrála pomlčka petrov tečka cé zet], její on-line přenos bude zajištěn prostřednictvím YouTube kanálu „Katedrála Petrov“.

V Komunitním centru Matky Terezy v Praze se uskuteční synod Českobratrské církve evangelické s volbou nového vedení včetně synodního seniora, nástupce Daniela Ženatého, který o znovuzvolení neusiluje.

A pod názvem „Učitelé naděje“ začíná dvoudenní on-line Evropská konference křesťanských učitelů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony