Očekávané události 20. dubna 2022

Očekávané události 20. dubna 2022
20. dubna 2022 Události Autor: Nikola Samcová

Přehled očekáváaných události pro středu 20. dubna. Svátek slaví Alexandra.

Papež František dopoledne pozdraví účastníky generální audience ve Vatikánu. Plzeňský biskup Tomáš Holub s bývalým vrchním sládkem Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou mu předají velikonoční várku piva.

Lidé v Polsku starší 80 let budou mít možnost nechat se naočkovat čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19.

Začíná brazilský karneval v Riu de Janeiro, odložený z února kvůli pandemii. Karneval potrvá do konce dubna.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula má s předsedou Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petrem Mlsnou řešit možnosti dohledu nad maržemi u vybraných potravin.

Vláda bude v rámci výjezdního zasedání jednat na Zámku Štiřín. Hovořit bude mimo jiné o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálních a dostupných bytů.

Uchazeči o studium víceletých gymnázií mají druhý termín jednotných přijímacích zkoušek.

Diecézní charita Brno s Kulturním centrem Rubín na odpoledne a večer připravila Setkání pro Ukrajinu. Součástí bude dobročinný jarmark.

Začíná pobyt vdov a vdovců na Svatém Hostýně.

V pražské Valdštejnské zahradě se otevírá výstava k 50 letům krizové pomoci Lékařů bez hranic. Dvacítka panelů s těmi největšími milníky, se kterými se jako zdravotnická a humanitární organizace za půlstoletí setkala, bude na místě do 20. června.

A studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy pod vedením režiséra Víta Mazánka zahrají divadelní představení Akce Jizerka. V něm představí vybraný politický proces padesátých let. Akci pořádá Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Národním archivem pod záštitou festivalu Mene Tekel.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony