Očekávané události 20. 11. 2021

20. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí soboty 20. listopadu 2021:

Lidé mohou ve vybraných prodejnách podpořit Potravinovou sbírku. Část nákupu předají dobrovolníkům za pokladnami, shromážděné trvanlivé potraviny a drogerii dostanou rodiny v nouzi, senioři a další potřební.

Uskuteční se sněm TOP 09 s volbou vedení této strany, předsednickou funkci obhajuje Markéta Pekarová Adamová.

Mohla by být propuštěna česká občanka Tereza Hlůšková z vězení v Pákistánu. Soud v Láhauru už vyhotovil písemný rozsudek o jejím osvobození.

V Červeném kostele v Brně dojde k uvedení nové synodní rady Českobratrské církve evangelické do úřadu. Synodním seniorem se místo Daniela Ženatého stane Pavel Pokorný.

Na přání papeže sv. Jana Pavla II. a jeho nástupců se mají biskupové v diecézích scházet každý rok s mladými věřícími své diecéze. Původně se akce konala před Květnou nedělí, od letoška došlo k přesunu na závěr církevního roku. Světový den mládeže dnes proběhne i v našich diecézích, například v Plzni začal už včera.

Královéhradecký biskup Jan Vokál, předseda Rady pro eucharistické kongresy, zve všechny farnosti, aby se večer připojily na vigilii Slavnosti Krista Krále k hodině eucharistické adorace.

Koná se Noc divadel, která otevře zájemcům desítky scén po celé republice.

Na Velehradě se uskuteční 4. literární pouť. Jejím hlavním tématem je letos odkaz života a díla básníka a grafika Bohuslava Reynka.

V on-line formě začíná 21. ročník dobročinné aukce Diakonie Betlém na rekonstrukci stacionáře Domova Narnie pro děti s mentálním a kombinovaným postižením v Kloboukách u Brna. Potrvá do příští soboty.

NyníPísničky před polednem
Píseň: Wszystko Tobie (2004); Interpret: Jaskot Bartek - zpěv, Góral Witek - kytary; Album: Jaskot Bartek, Góral W.: Żywe dobre spotkanie
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony