Očekávané události 19. dubna 2022

Očekávané události 19. dubna 2022
19. dubna 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Přinášíme výběr z událostí dneška:

Začíná druhý ročník Pražského kulturního fóra. Cílem je vytvoření dlouhodobé spolupráce mezi aktéry v oblasti umění, kultury a kreativního průmyslů.

Klášter bosých karmelitánů v Praze na Hradčanech, Fortna, dnes pořádá Ukrajinský večer.

V Barokním refektáři u pražských dominikánů na Starém Městě zahraje orchestr Martinů Strings Prague v cyklu Hudba bez hranic. Výtěžek koncertu dostanou ukrajinské děti a matky z města Žytomyr, kterým pořádající spolek České kořeny pomohl zajistit nový domov.

Benefiční koncert na podporu hospice svatého Lazara se uskuteční v plzeňské katedrále svatého Bartoloměje.

Beseda Uprchlická krize včera a dnes s analytikem spolku Pomáháme lidem na útěku Dalimilem Petrilákem se uskuteční v Hradci Králové.

V severočeském Mostě zahájí výstavu Ukradená stávka, kterou tamní muzeum připravilo ve formě komixu s historickými fakty a dobovými předměty. Mostecká stávka je dodnes pokládána za největší za velké hospodářské krize 30. let v Evropě.

V kostele sv. Rodiny v Luhačovicích se koná druhé rozloučení s hercem a bavičem Josefem Aloisem Náhlovským, který zemřel na začátku dubna po krátké těžké nemoci ve věku 72 let.

V Ostravě začíná šestidenní akce nazvaná "Prevence dětských úrazů aneb Stane se to ve vteřině". Chce především poukázat na rizika úrazů dětí a také poradit, jak poraněním předcházet, či co dělat, když už se něco stane.

V italské Florencii se setkají regionální představení dominikánů v Evropě. Pokud situace dovolí, má se zúčastnit i řádový vikář pro Ukrajinu, který dosud zůstával se spolubratry v Kyjevě, aby pomáhal tamním obyvatelům.

Druhé kolo prezidentských voleb se koná ve státě Východní Timor v jihovýchodní Asii; první kolo vyhrál s velkým náskokem nositel Nobelovy ceny za mír José Ramos-Horta.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony