Očekávané události 18. listopadu 2022

Očekávané události středy 18. listopadu 2022
18. listopadu 2022 Události Autor: Nikola Samcová

Při příležitosti Světového dne mládeže plánují diecéze přes víkendové dny setkání mladých. Plzeňská diecéze zajistila přespání v salesiánském středisku mládeže v Lobzích, na programu je dnes modlitba a večer plný aktivit. Ostravsko-opavská diecéze nabízí inspirativní hosty na katechezích a workshopech. V Litoměřicích plánují kromě modliteb i divadlo či čajovnu. Třicáté výročí setkání mládeže oslaví Arcibiskupství olomoucké.

Mši svatou za oběti sexuálního zneužívání bude od 18 hodin sloužit v kostele Panny Marie Růžencové v Plzni na Slovanech biskup Tomáš Holub.

Královehradecká diecéze zve na promítání filmového dokumentu s diskuzí v rámci  Mezinárodní ekumenické fraternity Net for God, která usiluje o jednotu křesťanů. Každý měsíc představuje film, který napomáhá vzdělání ve víře nebo reaguje na aktuální události v církvi a ve světě.

Duchovní obnova pro muže na téma „Staň se Božím mužem“ se bude konat v Hájku u Prahy. Doprovází bratři františkáni.

Druhý ročník akce s názvem Bubnovačka má bubnováním symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence. Akce pořádaná Centrem Locika při příležitosti Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí se koná po celé republice.

Premiéra inscenace Osm krátkých skladeb ze života Ukrajinců pro západní publikum se koná v rámci mezinárodního festivalu dokumentárního divadla Akcent v pražském divadle Archa.

Koncert s názvem Studenti za svobodu a demokracii se dnes bude konat za spolupráce Univerzity Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by měli zrychleně schvalovat energetickou novelu k zavedení cenových stropů pro výrobu elektřiny.

V Egyptě končí konference OSN o změnách klimatu COP27.

V hesenském klášteře Eberbach končí třídenní zasedání ministrů vnitra velkých světových ekonomik G7.

A tváře muklovského Vatikánu namalované Claudi Ondok budou ode dneška ke shlédnutí v Poutním domě Velehrad v Římě.