Očekávané události 18. listopadu 2021

18. listopadu 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme přehled očekávaných událostí ve čtvrtek 18. listopadu:

Mši za oběti sexuálního zneužívání  dnes slouží v plzeňské katedrále biskup Tomáš Holub. Kající bohoslužba se uskuteční také v německém Kolíně nad Rýnem, kde má prozatímní správce arcidiecéze Rolf Steinhaüser přiznat Bohu a těm, kterých se to týká, zaviněné selhání tolika odpovědných lidí v církvi".

Uskuteční se mimořádná schůze české vlády v demisi. Podle premiéra Andreje Babiše by měla schválit nová protiepidemická opatření podle bavorského vzoru, kdy od pondělí nebudou k prokázání bezinfekčnosti stačit negativní testy, ale pouze potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci. Výjimku by měly mít děti od 12 let, u kterých negativní test postačí.

Veteránům všech válečných konfliktů bude věnován promenádní koncert Ústřední hudby Armády ČR v pražské Městské knihovně.

V Praze začíná festival komorní grafiky. Při té příležitosti budou vyhlášeni laureáti Ceny Sdružení českých umělců grafiků Hollar a Ceny Nadace Hollar za komorní grafiku. 

Centrum blízkovýchodních vztahů pořádá v Praze debatu o dění po volbách v Iráku. Vystoupí na ní irácký kurdský novinář, analytik a komentátor Hiwa Osman. 

V pražském kině Přítomnost začíná čtyřdenní festival BalCan CrossOver zaměřený na kulturu zemí západního Balkánu.

V Praze začíná výstava věnovaná československé astrofotografii. 

Promítání filmu Volodymyra Tychého Vítězná skvadra zahájí v pražském kině Atlas festival Týden ukrajinského filmu. 

Ve Strakonicích začíná vánoční výstava nazvaná Když se řekne zima… Její součástí je výstava vánočních stromečků, které ozdobily místní mateřské a základní školy, speciální domovy a domovy pro seniory. 

A ve Francii se začíná  prodávat letošní sklizeň mladého vína Beaujolais Nouveau.

NyníPísně
Píseň: Světe náš (1985); Interpret: C&K Vocal; Album: C&K Vocal: Cesta svědomí (1976–2005) (CD 1)
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět
16:44Písně
16:55Hrajte, kapely!