Očekávané události 18. ledna 2022

Očekávané události 18. ledna 2022
18. ledna 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme přehled očekávaných události v úterý 18. ledna:

Začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů.

Ve francouzském Štrasburku se koná plenární schůze Evropského parlamentu. Na programu je volba předsedy a místopředsedů europarlamentu.

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenuje nové soudce.

Po nástupu nové vlády bude poprvé zasedat tripartita. Jednat by mimo jiné měla o epidemilogické situaci a s tím souvisejících opatřeních.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude projednávat žádosti o vydání Andreje Babiše v případu Čapí hnízdo a Bohuslava Svobody v případu opencard k trestnímu stíhání.

Sněmovní zemědělský výbor bude projednávat stav vyjednávání strategického plánu ke společné zemědělské politice a dopady růstu cen energií na zemědělství a potravinářství.

Ministrině pro životní prostředí Anna Hubáčková bude ve Varšavě jednat se svojí polskou kolegyní Annou Moskwovou o sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów.

Plzeňský Hospic svatého Lazara představí svoji novou službu.

Janáčkova akademie múzických umění v Brně udělí čestný doktorát pěvkyni Magdaleně Kožené. Stejné ocenění převezme její manžel, britský dirigent Simon Rattle.

Za drahými kameny do pravěku je název výstavy, která začíná v Muzeu Mladoboleslavska.

V Geologickém pavilonu profesora Pošepného v Ostravě se uskuteční odhalení modelu kostry Tyranosaura Rexe. Jedná se o téměř 2,5 metru vysoký a pět metrů dlouhý model.

A na Umělecko-průmyslové škole v Praze začíná výstava Jan Kotěra a jeho žáci.