Očekávané události 17. ledna

17. ledna 2022 Události Autor: Anežka Hlávková

Nabízíme Vám výběr z očekávaných událostí pondělí 17. ledna 2022:

Ode dneška se musí zaměstnanci ve firmách dvakrát týdně testovat na covid, ve školách bude testování jednou týdně. Mění se také pravidla pro PCR [pí sí ár] testy hrazené zdravotními pojiťovnami: očkovaní lidé mají nárok až na pět měsíčně namísto současných dvou. Lidé bez rozdílu budou muset po rizikovém kontaktu nastoupit do karantény.

Pražané nemohou ve spojích městské hromadné dopravy nastupovat předními dveřmi a sedat na první řady sedadel.

Památku nedávno zesnulého předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho uctí  europoslanci ve Štrasburku na úvod plenární schůze, která potrvá do čtvrtka.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová zahájí dvoudenní návštěvu Slovenska. Na programu má přijetí u prezidentky Zuzany Čaputové, setkání s předsedou Národní rady Borisem Kollárem a předsedou slovenské vlády Eduardem Hegerem či pietní uctění památky zavražděného novináře Jána Kuciaka.

Plzeňané budou volit nového primátora. Nahradí dosavadního primátora Martina Baxu, který nyní stojí v čele ministerstva kultury.

Salesiáni Dona Boska zahájí ve Fryštáku na Zlínsku provinční kapitulu. Odpoledne jí bude předcházet konference o zakladateli salesiánského díla v Čechách a na Moravě, kandidátu blahořečení, otci Ignáci Stuchlém. Program bude možné živě sledovat na internetu.

Knihu Pavly Melkové a Petra Blažka Hrana, která představuje Památník Jana Palacha ve Všetatech, představí dnes odpoledne v pražském Národním muzeu.

České centrum Tel Aviv ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo výstavu fotografií nazvanou Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund – čeští cestovatelé.

Koncertem Nový rok s Haydnem začne večer v Praze dvanáctý ročník komorního cyklu Hudba bez hranic.

NyníPozvánky
Píseň: Prišiel na psa mráz (2021); Interpret: Červený Bicykel; Album: Červený Bicykel: Prišiel na psa mráz (singl)
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín
09:00Dopoledne s Proglasem
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony