Očekávané události 15. ledna 2022

Očekávané události 15. ledna 2022
15. ledna 2022 Události Autor: Eva Svobodová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí této soboty:

Ornitologové v České republice a dalších téměř 150 zemích světa budou o tomto víkendu sčítat ptáky. 

Skupina občanů Česka, Polska i Německa bude v polské Bogatyni demonstrovat za ukončení provozu dolu Turów u hranic s Českem.

Stejně jako loni virtuálně oslovuje dnes zájemce o studium Univerzita Palackého v Olomouci. Do Dne otevřených dveří se zapojí všech osm fakult, cyrilometodějská teologická navíc zve k reálné návštěvě svých prostor. Vše podstatné je na webu univerzitnimesto.cz. 

V pražské Libni proběhne Komponovaný večer s projekcí filmu Transport z ráje věnovaný 95. výročí narození spisovatele a publicisty Arnošta Lustiga, který z této čtvrti pocházel.

Výstavu obrazů litomyšlského malíře a cestovatele Jiřího Motáka zahájí v tamním Regionálním muzeu.

Pelhřimovská pobočka Klubu českých turistů pořádá další ročník Memoriálu Ludvíka Kose, pochodu, jehož cílem je poutní místo Křemešník.

Na Pustevnách v Beskydech začne festival Ledové sochy, který potrvá do 30. ledna. Letošním tématem jsou znamení zvěrokruhu a vesmír.

Ve Chříči na Rakovnicku se koná setkání s biblistou Ladislavem Heryánem. Součástí celodenního programu bude mše, diskuze a promluvy nad Biblí.

Zimní pochod Křižíkovou stezkou startuje ráno z Plánice na Klatovsku, účastníci dostanou na začátek požehnání. Trasa měří 17 kilometrů a kopíruje cestu, kudy matka vynálezce Františka Křižíka, plánického rodáka, chodila do Klatov pro čerstvé pečivo.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony