Očekávané události 14. června 2021

Očekávané události 14. června 2021
14. června 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Na Proglasu nabízíme výběr z očekávaných událostí pondělí 14. června 2021:

Kapacita diváků v hledišti na venkovních kulturních akcích je ode dneška možná nejvýše pro 2000 lidí. Pro vnitřní sály mohou pořadatelé stále využít jen polovinu kapacity hlediště, a zároveň nejvýše 1000 osob.

Na odpolední schůzi, které bude předcházet jednání se zástupci Asociace krajů České republiky, bude vláda jednat mimo jiné o tom, zda respirátory ve školách odloží i v Jihočeském, Libereckém a Zlínském kraji.

Třetím dnem pokračuje přesun amerických vojáků ze cvičení NATO zpět do Německa. Ve třech konvojích se přesune 600 vojáků a 190 kusů techniky.

V rakouském poutním místě Mariazell začíná třídenní plenární zasedání tamní biskupské konference, jíž předsedá arcibiskup Franz Lackner.

Mše svatá za zdravotníky brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny se uskuteční od 17 hodin v katedrále svatých Petra a Pavla. Sloužit ji bude brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle, hudební doprovod zajistí filharmonický sbor Beseda brněnská.

V 15 hodin se utká Česko se Skotskem v britském Glasgow na mistrovství Evropy ve fotbale.

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové udělí Cenu Olgy Havlové osobnosti, která navzdory svému zdravotnímu znevýhodnění pomáhá ostatním. Vyhlášení proběhne od 17 hodin v pražském Anežském klášteře, a zúčastní se jej i předseda Senátu Miloš Vystrčil,  soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková či ředitelka Výboru dobré vůle Monika Granja.

Marek Eben v Labyrintu světa - to je název dnešního benefičního koncertu v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Skutči, který od 18. hodiny doprovodí recitací Marek Eben a Michaela Káčerková hrou na varhany. Výtěžek bude věnován na opravu střechy barokní fary.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony