Očekávané události 14. března 2019

Očekávané události 14. března 2019
14. března 2019 Události Autor: Daniel Blažke

Co přinese čtvrtek 14. března v zahraničí i v naší zemi?

V Bruselu dnes proběhne jednání ministrů zahraničí členských zemí EU a řady dalších států o situaci v Sýrii. S projevy vystoupí diplomaté EU a OSN s vysokými představiteli Turecka, Libanonu a Jordánska, tedy zemí, které hostí největší počty syrských uprchlíků. Za Českou republiku se účastní ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Evropský parlament na závěr plenárního zasedání ve Štrasburku mimo jiné rozhodne o tom, zda a za jakých podmínek podpoří zahájení omezených obchodních jednání se Spojenými státy.

Britští poslanci budou hlasovat o odkladu odchodu země z Evropské unie.

Senát ve Spojených státech se dnes chystá odhlasovat konec stavu nouze, který vyhlásil prezident Donald Trump, aby prosadil financování stavby zdi na hranici s Mexikem.

Francouzský prezident Emmanuel Macron zahájí v Keni Summit jedné planety, který bude věnován klimatickým změnám v Africe.

Polská biskupská konference dnes odpoledne zveřejní statistické údaje týkající se sexuálního zneužívání mladistvých duchovními v Polsku.

K Mezinárodní vesmírné stanici má z kazašského Bajkonuru odstartovat vesmírná loď s tříčlennou posádkou ve složení: Rus Alexej Ovčinin, Američan Nick Hague a Američanka Christina Kochová.

Na Slovensku začíná moratorium na volební kampaň před prvním kolem slovenských prezidentských voleb, které bude 16. března.

Pokračuje schůze poslanecké sněmovny s plánovanými interpelacemi. Od 11:00 by se měla Sněmovna zabývat situací kolem zakázky na mýtný systém v souvislosti s děním kolem předsedy klubu ANO Jaroslava Faltýnka.

V rámci Dne ledvin nabízí zdarma například Liberecká nemocnice v nefrologické ambulanci základní vyšetření, jako je laboratorní prozkoumání moči a změření krevního tlaku. Otevřeno má i řada dalších nefrologických poraden a dialyzačních středisek v zemi.  

V Brně dnes budou Policejní hlídky revíru Střed kontrolovat, zda řidiči využívají parkoviště K+R ("kiss and ride") pro krátkodobé stání a případné přestupky budou řešit.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony