Očekávané události 13. září 2021

Očekávané události 13. září 2021
13. září 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme výběr z očekávaných událostí pondělí 13. září 2021:

Papeže Františka čeká v Bratislavě oficiální uvítání a setkání se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, představiteli státu, občanské společnosti a diplomatického sboru. Následuje návštěva katedrály svatého Martina a promluva ke kněžím, řeholníkům a bohoslovcům. Odpoledne se pak František vydá k bratislavskému památníku obětem holokaustu. Celý program budeme na Proglasu podrobně sledovat.

Začíná závěrečná část pěší pouti na Tetín, kde v sobotu vyvrcholí připomínka 1100. výročí umučení svaté Ludmily. Skupina vychází ze středočeské Sázavy a půjde i přes další místa spojená s českými duchovními dějinami - Starou Boleslav a Levý Hradec.

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehná v Budvaru várku piva určenou k charitativnímu prodeji na adventních trzích.

Podle opatření ministerstva zdravotnictví mohou žáci základních škol do bazénů bez testů, a při sportu nemusí dodržovat rozestup 1,5 metru. Uvolňují se i pravidla pro organizaci akademického roku na vysokých školách.

Ode dneška se ztíží neočkovaným lidem návrat do České republiky z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem.

Pokračuje operace na záchranu dvou českých horolezců a jejich pákistánského kolegy, kteří uvázli při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu.

Koncertem houslisty Josefa Špačka a violoncellisty Tomáše Jamníka začne v Centru současného umění DOX mezinárodní hudební festival Americké jaro.

A začíná i osmý ročník festivalu autorského čtení ve vlaku, při kterém se cestující v pražských příměstských linkách budou moci do čtvrtka setkat s českými spisovateli.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony