Očekávané události 12. května 2021

Očekávané události 12. května 2021
12. května 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Přinášíme vám výběr z očekávaných událostí ve středu 12. května:

Na prvním společném jednání se sejdou členové nově ustavené pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví k očkování proti covidu-19.

Nadační fond Neúnavní při příležitosti Mezinárodního dne podpory nemocných s chronickým únavovým syndromem pořádá v Praze před budovou Ministerstva zdravotnictví symbolický protest. Jeho záměrem je upozornit na problematiku pacientů s tímto onemocněním.

Začíná 76. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

Masarykova univerzita v Brně pořádá on-line konferenci Science for Society. Jejím záměrem je odborná diskuze o stavu společnosti v období koronavirové pandemie.

Lidé, kteří mají rádi umění v jakékoliv podobě, se sejdou v Pardubicích na akci nazvané LitCon. Program pro studenty i hosty tvoří krátké bloky, ve kterých akademici neformálně představují výsledky odborné a umělecké práce. Organizátorem události je Katedra literární kultury a slavistiky Univerzity Pardubice.

Server signaly.cz pořádá on-line seminář o mediální gramotnosti. Účastníky jím provede pater Daniel Vícha z televize Noe.

V Brně se po pauze vynucené koronavirovou pandemií znovu otevírají expozice Moravského zemského muzea a Moravské galerie.

A po přerušení kvůli koronaviru dnes také opět začne jezdit kabinová lanovka na Sněžku.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony