Očekávané události 12. března 2019

Očekávané události 12. března
12. března 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v úterý 12. března 2019.

Ve Svaté zemi pokračují postní exercicie českých a moravských biskupů a zástupců Konference vyšších řeholních představených mužských a ženských řádů i duchovní cvičení papeže Františka a římské kurie, které probíhají v Aricciu nedaleko Říma.

Polská biskupská konference a apoštolská nunciatura slaví sto let od svého vzniku. Z Vatikánu do Varšavy dnes přijede kardinál Pietro Parolin, který se zúčastní 382. plenárního shromáždění konference polských biskupů. Ta potrvá do čtvrtka a na jejím programu je mimo jiné debata o ochraně mladých v církvi.

V Bruselu se koná jednání ministrů financí zemí EU. Věnovat se bude úpravám černých listin daňových rájů, problematice zdanění alkoholu a tabákových výrobků, či záměru investičního plánu EU v příštím víceletém finančním rámci unie.

EU a OSN v Bruselu organizují rozsáhlé jednání o budoucnosti Sýrie za účasti více než tisícovky nevládních organizací ze Sýrie i širšího regionu, zástupců okolních zemí, regionálních uskupení, agentur OSN či Červeného kříže. Hovořit se bude o klíčových otázkách ovlivňujících obyvatele dlouholetým konfliktem zatížené země a mezinárodní reakci na trvající krizi. Výstup diskusí bude mezi podklady čtvrtečního jednání ministrů zahraničí.

V New Yorku na zasedání Komise OSN pro postavení žen vystoupí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

U příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do Severoatlantické aliance  se na Pražském hradě uskuteční oslavy, kterých se zúčastní prezidenti zemí visegradské čtyřky včetně jejich ministrů obrany a zahraničí. Večer ministr zahraničí Tomáš Petříček předá 14 lidem medaile za zásluhy o diplomacii. Přítomná bude i bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a bývalý generální tajemník NATO George Robertson.

Poslanci by dnes měli podle schváleného programu zasedání Sněmovny opět hlasovat o zdanění církevních restitucí. Do dolní komory parlamentu se návrh komunistů vrátil po jeho zamítnutí v senátu, který předlohu označil jako protiústavní. Pokud poslanci zdanění potvrdí, poputuje novela o majetkovém vyrovnání státu s církvemi k podepsání prezidentovi Miloši Zemanovi. Senátoři již dříve uvedli, že se v takovém případě obrátí na Ústavní soud.

K poslednímu hloubení odplyňovacích vrtů dojde v centru Ostravy jako součást práce na protimetanových opatřeních v rámci desetiletého projektu "Velký metan 2010-2019" státního podniku Diamo, který má ochránit Ostravsko a část Karvinska před nekontrolovatelnými výstupy důlních plynů. 

Plzeňský Prazdroj představí nový projekt certifikace restaurací s názvem Hvězda sládků. Ten oceňuje vždy na jeden rok nejlepší české podniky za péči o pivo a nejlepší čepování.

V rámci mistrovství světa v biatlonu v Östersundu ve Švédsku ženy odpoledne pojedou vytrvalostní závod na 15 km.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony