Očekávané události 12. 1. 2021

Očekávané události 12. 1. 2021
12. ledna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Přinášíme Vám výběr z očekávaných událostí úterý 12. ledna. Dne, kdy se naše vysílání kompletně po 25 letech působení na Barvičově ulici v Brně přesouvá na nové pracoviště na brněnskou adresu Olomoucká 7.

Česká národní banka zveřejní v bilanci k 31. prosinci 2020 předběžný výsledek hospodaření za loňský rok.

Koná se on-line zasedání předsedů parlamentů členských států visegrádské skupiny. Při příležitosti 30. výročí vzniku visegrádské skupiny budou členové diskutovat otázku regionální spolupráce během pandemie covid-19, dále jsou na programu body týkající se Zelené dohody pro Evropu či současných výzev zahraniční politiky.

V USA měla být dnes po téměř 70 letech popravena žena. Jde o Lisu Montgomeryovou usvědčenou v roce 2004 z vraždy těhotné ženy v Missouri. Federální soudce v Indianě ale rozhodl, že 52letá Montgomeryová není nyní vzhledem k psychickému stavu schopna porozumět zdůvodnění své popravy. Rozhodnutí potvrdil i odvolací soud, informovala dnes agentura Reuters.

Izrael začne očkovat občany starší 55 let, dosud očkoval rizikové skupiny.

Poslanci zdravotního výboru Evropského parlamentu budou debatovat o distribuci vakcín v Evropské unii s hlavní unijní vyjednávačkou společných nákupů očkovacích látek Sandrou Gallinaovou.

Do ČR dorazí prvních 8000 dávek vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna.

Jihočeský kraj zahájí stavbu vakcinačního centra na koronavirus v areálu českobudějovického výstaviště.

Začíná venkovní výstava fotografií Nežádoucí okamžiky - manipulace a cenzura ve fotožurnalistice, kterou připravila Česká tisková kancelář. V centru Prahy bude k vidění do 14. února 2021.

Biskupství českobudějovické opět zve na přednáškový cyklus České nebe s profesorem Martinem Weisem od 18 hodin. Tentokrát na téma Svatý Norbert.

Vysokoškolské katolické hnutí Brno pořádá online přednášku s názvem "Být COOL a zároveň věřící v dnešním světě. Jde to?" O tématu bude od 19 hodin mluvit P. Josef Prokeš.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam Tempo I; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony