Očekávané události 11. května 2022

Očekávané události 11. května 2022
11. května 2022 Události Autor: Nikola Samcová

Nabízíme přehled očekávaných událostí středy 11. května 2022. Svátek slaví Svatava.

Papež František se dopoledne setká s vatikánskými poutníky na generální audienci. Obsah promluvy vám jako obvykle zprostředkujeme.

Britský premiér Boris Johnson navštíví Finsko a Švédsko kvůli možnému vstupu těchto zemí do NATO.

Na Srí Lance pokračují protivládní protesty. Zatím si vyžádaly osm obětí včetně jednoho zákonodárce.

Prezident Miloš Zeman jmenuje nového guvernéra České národní banky. Jméno nástupce Jiřího Rusnoka, kterému v červnu končí druhý mandát a znovu kandidovat nemůže, Pražský hrad nezveřejnil.

Koná se schůze Sněmovny, Senátu i vlády. Senátoři se budou mimo jiné věnovat i snížení spotřební daně na pohonné hmoty.

Dobrovolníci ve žlutých tričkách se vydají do ulic, aby nabídli květy s fialovou stužkou ve veřejné sbírce při příležitosti Českého dne proti rakovině. Peníze využije Liga proti rakovině na prevenci nádorových onemocnění, podporu výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.

Paměť národa v Brně přinese aktuální svědectví z války na Ukrajině formou promítání fotografií a vyprávění o svém pobytu na frontě.

V broumovském klášteře uvedou divadelní hru ukrajinští umělci, kteří prchli před válkou. Představení bude v ruštině, tuzemští návštěvníci mohou dostat české libreto.

Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým pořádají besedu s akademickým sochařem Otmarem Olivou a výtvarníkem Janem Jemelkou, kteří spolupracovali na řadě úprav sakrálních prostorů.

Ve světové premiéře zazní v podání houslisty Milana Paľy skladba Dve vety o tvojej tvári od slovenské skladatelky Jany Kmiťové. Sólový recitál se uskuteční v kapli Káznice na Cejlu v Brně.

A v druhém termínu skládají žáci jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony